Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Celníci v USA zabavili 16 000 falešných hoverboardů

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Hoverboard. Ačkoliv se nevznáší, jmenuje se hoverboard (nebo se mu také někdy říká self-balancing scooter). Hit posledního roku, který neustále nabírá popularitu. Jedná se vpodstatě o desku se dvěma koly, která jezdí podle toho, jak se na ní nakláníte. A jak už bývá zvykem, populární produkty se vždy dočkají nekvalitních čínských kopií.

Na hoverboardy už je spousta stížností, že při používání začínají hořet nebo explodují. Jenže ve většině připadů se jedná o hoverboardy koupené přes portály typu eBay a podobné. A zde je velké riziko, že dostanete falešnou kopii. Na první pohled je k nerozeznání od originálu a funguje stejně (alespoň zezačátku). Jenže jsou v ní použity levnější součástky. A také méně kvalitní. A tak není divu, že po chvilce používání se nekvalitní baterie v kombinaci s nekvalitními obvody přehřeje a začne hořet.

Při jedné z razií v USA se povedlo celníkům narazit na skladiště v Chicagu, které bylo plné hoverboardů s falešným logem a obsahovaly levné a nekvalitní baterie. Celníci odhadli hodnotu zboží na celých 6 000 000 USD (cca 149 400 000 CZK) a očekává se, že počty se ještě zvýší, jelikož do skladiště míří velká dodávka dalšího zboží.

Zdroj: Engadget


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 30.1.2016 1:17
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!