ITnetwork Flashka zdarma C a C++ týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C a C++
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

V amerických školách se masivně rozšiřují Chromebooky

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Podle posledních studií IDC se Chromebooky staly hitem ve školách K-12 ("Primary and Secondary Education"). Jak se to mohlo stát?

V jednoduchosti je síla

Jednoduchost je základ Chromium OS. Žádná složitá instalace, nastavení... Vše funguje přes Browser. A právě proto je naprosto ideální pro mladé studenty a učitele. V Chrome OS není problém měnit uživatele díky Google účtům a sdílení souborů je velmi jednoduché a intuitivní. Všechna data jsou primárně uložena v cloudu (což může být i hlavní nevýhoda).

Chromebook

Zdroj

Je jasné, že k takovému masivnímu rozšíření nedošlo jen tak. Google si očividně podmanil další trh díky své popularitě i kvalitě a dochází tak ke spolupráci se školami a různými sdruženími. Tento vzrůst popularity však nezaznamenává pouze USA. Například v Malaysii jsou používány Chromebooky celým státním vzdělávacím systémem. Google také oznámil, že nejbližší konference (Global Education Symposium), kterou pořádá, se budou účastnit ministři vzdělání z 18 různých zemí, což bude určitě perfektní příležitost na navázání další spolupráce.

Proč se tomu ale snažit zabránit? Vždyť takové kombinaci nízké ceny, jednoduchosti, kvality, bezpečnosti, cloudu a Google službám je velmi těžké konkurovat a úspěch na trhu je s trochou snahy jistý.


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Martin Bednář (xbedm01):12.11.2014 17:46

Pěkný článek, nicméně v češtině by se mělo psát Malajsie :)

Odpovědět 12.11.2014 17:46
I bez motta se dá žít
Avatar
Selak
Člen
Avatar
Selak:12.11.2014 22:40

Doufám, že se chrome OS nerozšíří tolik aby předehnalo Windows

 
Odpovědět 12.11.2014 22:40
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.