Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Concept N - hlasový asistent od Sony

Sony nedávno otevřela Future Lab - výzkumné centrum, kde bude moct veřejnost přijít do styku s prototypy a Sony získá feedback dříve, než se produkt začne prodávat.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní bylo ve Future Lab představeno velice zajímavé zařízení, označované jako Concept N. Na první pohled připomíná jakýsi Bluetooth headset. Jenže se dává kolem krku, a ovládá se hlasem.

Zařízení obsahuje 4 mikrofony s redukcí hluku, díky kterým vám rozumí i v prostředí s velkým hlukem. Po vyslovení fráze "Listen up Arc" začne naslouchat hlasovým příkazům, podobně jako Google Glass. Na pokyn uživatele umí fotit, nebo díky spojení s telefonem dokáže hlasově navigovat, říct, jaké je počasí, prostě hlasový asistent.

Zajímavý je také způsob, kterým přenáší zvuk k uživateli. Obsahuje reproduktory, které jsou dost hlasité na to, aby jste je slyšeli, ale dost tiché na to, aby nerušily okolí. Jenže stále je možné je slyšet. A tak, aby jste měli soukromí Sony vyvinulo speciální sluchátka, která přenáší zvuk do vašeho ucha způsobem, díky kterému nijak neblokuje možnost poslouchat ostatní zvuky - zdá se, jako by zvuk přicházel z nějakých reproduktorů napozadí, ale je zřetelný, a slyšíte jej pouze vy.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 13.3.2016 14:58
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!