Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

S Cyberith Virtualizer ovládáte hru tělem

Zpravodajství Hardware S Cyberith Virtualizer ovládáte hru tělem

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Před měsícem projekt Cyberith Virtualizer na kickstarteru překonal svou hranici 250 000 dolarů. A o co se vlastně jedná? Sami tvůrci projekt označují jako „další level virtuální reality“. Asi všichni hráči her už někdy snili o hraní bez klávesnic, gamepadů, joysticků… Pomocí Virtualizeru ovládáte hru pouze vlastním tělem. A ve spojení s Oculus Rift se jedná o něco opravdu revolučního.

Představení

Zařízení se skládá ze základny s mírně kluzkým povrchem, která umožňuje téměř přirozený pohyb ve všech směrech a pomocí optických senzorů je zaznamenává. Kruhová konstrukce, která je připevněna na pas hráče, pomáhá rozeznat vertikální pozici a rotaci hráče.

Velkou výhodou je plná kompatibilita přes USB-Plug & Play bez nutnosti přídavného napájení. Virtualizer dokáže simulovat klávesnici či gamepad, je tak kompatibilní s téměř jakýmkoliv softwarem. Výrobce také slibuje vydání SDK pro vývojáře, které umožní kontrolovat ušlou vzdálenost, průměrnou rychlost, počet spálených kalorií apod. Nabízena bude i verze bez senzorů, pokud budete chtít zkusit jiné technologie snímání, třeba s pomocí PrioVR nebo Kinect.

Závěr

Jak bylo řečeno samotnými vývojáři, hraní je pouze začátek. Virtuální realita postupně ukazuje svůj potenciál a Virtualizer nám právě tu „realitu“ přibližuje zase o kousek blíže. Třeba se jednou budete procházet po věrné kopii Měsíce z pohodlí vašeho obýváku…


 

 

Zprávu pro vás napsal Michael Olšavský 21.9.2014 23:07
Avatar
...
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Krajčovič:23.9.2014 18:36

Páči sa mi to, hre to pridá na realite a už viac nebudeme len sedieť a klikať ale sa aj hýbať :)

Editováno 23.9.2014 18:37
 
Odpovědět  +1 23.9.2014 18:36
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.