Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

S Cyberith Virtualizer ovládáte hru tělem

Před měsícem projekt Cyberith Virtualizer na kickstarteru překonal svou hranici 250 000 dolarů. A o co se vlastně jedná? Sami tvůrci projekt označují jako „další level virtuální reality“. Asi všichni hráči her už někdy snili o hraní bez klávesnic, gamepadů, joysticků… Pomocí Virtualizeru ovládáte hru pouze vlastním tělem. A ve spojení s Oculus Rift se jedná o něco opravdu revolučního.

Představení

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zařízení se skládá ze základny s mírně kluzkým povrchem, která umožňuje téměř přirozený pohyb ve všech směrech a pomocí optických senzorů je zaznamenává. Kruhová konstrukce, která je připevněna na pas hráče, pomáhá rozeznat vertikální pozici a rotaci hráče.

Velkou výhodou je plná kompatibilita přes USB-Plug & Play bez nutnosti přídavného napájení. Virtualizer dokáže simulovat klávesnici či gamepad, je tak kompatibilní s téměř jakýmkoliv softwarem. Výrobce také slibuje vydání SDK pro vývojáře, které umožní kontrolovat ušlou vzdálenost, průměrnou rychlost, počet spálených kalorií apod. Nabízena bude i verze bez senzorů, pokud budete chtít zkusit jiné technologie snímání, třeba s pomocí PrioVR nebo Kinect.

Závěr

Jak bylo řečeno samotnými vývojáři, hraní je pouze začátek. Virtuální realita postupně ukazuje svůj potenciál a Virtualizer nám právě tu „realitu“ přibližuje zase o kousek blíže. Třeba se jednou budete procházet po věrné kopii Měsíce z pohodlí vašeho obýváku…


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Michael Olšavský 21.9.2014 23:07
Avatar
...
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Krajčovič:23.9.2014 18:36

Páči sa mi to, hre to pridá na realite a už viac nebudeme len sedieť a klikať ale sa aj hýbať :)

Editováno 23.9.2014 18:37
 
Odpovědět
23.9.2014 18:36
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.