BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!
The real BF 2020

Další chytré židle od Nissanu

V únoru jsme psali o chytrých židlí od Nissanu, které se vrátí na svoje místo ke stolu.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nissan ale nyní má další chytré židle. Jako minule, i nyní s jejich pomocí demonstruje svoji technologii. Tentokrát se má jednat o technologii ProPilot, kterou využívají auta od Nissanu v hustém provozu, aby si držely správnou vzdálenost od vozidla před sebou. A židle ProPilot Chairs fungují úplně stejně. Sledují židli před sebou a drží se za ní v přiměřeném odstupu.

Aktuální využití mají najít v dlouhých frontách. Přijdete k řadě židlí, sednete si, a počkáte, dokud nebudete na řadě. Pokud osoba židli opustí, prázdná židle se sama zařadí na konec fronty a ostatní židle popojedou dopředu.

Nápad je to skvělý. Kromě front by mohl najít uplatnění například ve zdravotnických zařízeních pro zjednodušení přenosu osob se sníženou schopností pohybu. Bohužel se asi ale jedná pouze o způsob, kterým se chce Nissan vytáhnout a předvést funkčnost svojí technologie, a na masovou výrobu nikdy nedojde, stejně tak jako tomu bylo u samoparkovacích židlí z února.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 28.9.2016 17:44
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!