Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Inteligentní pojízdné židle od Nissanu

Konec pracovní doby, židle všude po kanceláři. Konec porady, židle všude po kolem. Konec vyučování, židle všude po třídě. A kdo je teď uklidí? Nikdo. Ony to zvládnou samy.

Ano, nové židle od Nissanu inspirované technologií Inteligent Parking Assistant (technologie, která za vás zaparkuje auto) jsou schopny se samy vrátit na své původní místo. Je toho docíleno pomocí 4 kamer v rozích místnosti, mapujících všechny židle. Data vyhodnocuje počítač, který při přijmutí příkazu (tlesknutí) dá přes Wi-Fi židlí pokyn, kam mají jet.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Bohužel s největší pravděpodobností se tyto židle na trh brzy nedostanou. Židle byly vytvořeny jako reklamní kampaň, aby se parkovací asistant mohl předvést, ale pokud by započala výroba, zákazníci by se určitě našli.

Protože židle nejsou určeny k prodeji, není nijak dořešené nabíjení. V praxi by ale mohla být pod každým stolem podložka, který by umožňovala židli bezdrátově nabíjet.

Na chvíli se ale zasněme a představme si, že tyto židle se prodávají, a jsou běžně v kancelářích. Závody na židlích pozvednuty na novou úroveň, Aprílové vtípky, a další spousta věcí, která by se s židlemi dala dělat. Kdo ví, třeba se někdo nechá inspirovat, a za rok najdeme obdobné židle na KickStarteru.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 16.2.2016 22:11
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Ondrca
Redaktor
Avatar
Ondrca:16.2.2016 23:17

Sedneš si na židli a nějaký tvůj "kamarád" zatleská :D

Odpovědět
16.2.2016 23:17
Zase jsem o něco chytřejší
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Ondrca
Adam Ježek:16.2.2016 23:21

viz moje zeď :D

Odpovědět
16.2.2016 23:21
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Ondrca
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Adam Ježek
Ondrca:16.2.2016 23:25

Aha, jsem se nevšiml :D

Odpovědět
16.2.2016 23:25
Zase jsem o něco chytřejší
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.