Black friday Black friday
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací
Pouze tento týden slevy až 80 % na programování v Javě

Nový domácí společník od Amazonu

Zpravodajství Hardware Nový domácí společník od Amazonu

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Posledním přírůstkem do rodiny zařízení od Amazonu se stal nenápadný osobní/rodinný asistent v podobě 9" vysokého oválu, který má zároveň zastat funkci high-end audio přehrávače.

Echo by se měl stát velmi užitečným pomocníkem v každodenních situacích. Zařízení je kompletně ovládáno hlasem a začne poslouchat při vyslovení příkazu „Alexa“. Samozřejmostí je propojení s ostatními zažízeními se systémem Android, Fire OS a přes webové rozhraní (Windows, iOS).

Amazon tvrdí, že Echo se neustále učí a přidává nové funkcionality. Adaptuje se také vaší řeč, aktualizuje slovník a osobní preference. Samotné zařízení toho samo o sobě moc nedokáže, její mozek je v „oblacích“. Echo podporuje online služby jako Amazon Music, Prime Music, iHeartRadio, TuneIt a díky integraci Bluetooth je možné hudbu pouštět i z externích zařízení.

Rozpoznávání řeči je vyřešeno sedmi mikrofony využívající technologii beam-forming, což by mělo přinést perfektní výsledky. Jelikož by zařízení mělo zastat funkci audio přehrávače, uvnitř zařízení se vyskytuje velmi kvalitní reproduktor s výstupem po celém obvodu.

Amazon Echo

Zdroj: amazon.com/oc/echo


 

 

Zprávu pro vás napsal Michael Olšavský 9.11.2014 11:58
Avatar
...
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:9.11.2014 17:46

Tyjo. Další super věc, co má obrovský potenciál z nás udělat ještě větší lenochy. Proč ne, čím víc "Alexí", tím více prostoru pro lidi, kteří si dokážou vzpomenout co je dneska za den...

Jsem zvědavý na reálné použití.

Editováno 9.11.2014 17:48
 
Odpovědět  +3 9.11.2014 17:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.