Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Sales week Easter - 50

Google rozšiřuje autonomní auta do další oblasti

Google rozšiřuje pole působnosti svých autonomních vozidel, a budou testována v dalším městě, Phoenixu v Arizoně, už čtvrtém městě, kde nová autonomní auta bez volantu testuje.

Autonomní vozidlo od Googlu

Zdroj obrázku: By Michael Shick (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/…es/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Testování ve Phoenixu nám pomůže zjistit, jak se senzory a auta vypořádají s extrémními teplotami a prachem ve vzduchu.

Jennifer Haroon, vedoucí obchodu, Self-Driving Cars, Google

Google již do Arizony vyslal několik svých autonomních SUV Lexus, prozatím s lidskou posádkou, která nyní dopodrobna mapují město a jeho okolí - nejen ulice, ale třeba i výšky obrubníku. Phoenix v Arizoně je letos již druhé město, kam se Google rozšířil. V únoru začal testovat v Kirklandu, Washington.

Arizona se stane osmým státem v USA, ve kterém zákon umožňuje pohyb autonomních vozidel. Velký krok dozadu, co se zákonů o autonomních autech týče, udělala California, paradoxně domov celého projektu. Nedávno vyšlo najevo, že připravuje nový zákon o autonomních vozidlech, ve kterém jejich provoz sice umožňuje, ale pouze pod podmínkou, že auto bude mít volant, pedály, a bude v něm sedět osoba s platným řidičským průkazem - přesně tyto 3 věci v autonomním vozidle od Googlu nejsou.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 7.4.2016 19:13
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Avatar
00
Člen
Avatar
00:7.4.2016 19:27

Oblati

 
Odpovědět
7.4.2016 19:27
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
00
Člen
Avatar
00:9.4.2016 9:08

Další oblastí?

 
Odpovědět
9.4.2016 9:08
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.