Benefit portál
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Google spouští podmořský kabel

Google si v roce 2008 uvědomil, že by nebylo naškodu mít pár podmořských kabelů, a tak v roce 2008 začal investovat do pokládek. Jeden z kabelů, do kterého Google investoval nejvíce, byl dnes připojen.

Mapa podmořského kabelu, Zdroj obr.: TechCrunch

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google se v roce 2014 společně s dalšími 5 společnosti, konkrétně NEC, China Mobile, China Telecom, Global Transit a KDDI, dohodl na položení podmořského kabelu mezi Japonskem a západním pobřežím Spojených Států. Částka, kterou Google zainvestoval, byla okolo 300 mil. USD (cca 7.3 bil. CZK). Podmořský kabel nese název Faster. Jak zaměstnanec Googlu zabývající se technickou infrastrukturou, Urs Holzle, prohlásil, je to "zhruba 10 milionkrát rychlejší než váš domácí router".

Kabel je dlouhý 9 000 kilometrů a ukrývá 6 párů optických kabelů - každý pro jednu ze společností, které spolu uzavřeli dohodu - které jsou schopné přenést 10 Tbps každý, celkem je tedy kabel schopný přenášet až 60 Tbps. Součástí kabelu je ještě menší odbočka, která propojí Japonsko a Taiwan, a je vlastněna pouze Googlem.

Podrobnosti o spuštění nebyly zveřejněny, ale je známo, že kabel začal přenášet data někdy v noci z 29.6. na 30.6.

Zdroj: TechCrunch


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 30.6.2016 21:28
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Garrom Orc Shaman:1.7.2016 11:33

Zajímavé....
mimochodem, nevede jeden z těch kabelů do romské osady, to aby byl tu kabel a tu kabel :-D
#No Rasist

Odpovědět
1.7.2016 11:33
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.