Návrh SW Návrh SW
Spouštíme individuální výuku programování! Zaváděcí slevy 799 Kč 599 Kč/60 minut se zkušeným lektorem! Výuka osobně Praha a okolí nebo po Skype celá ČR. O termíny a slevu si pište na [email protected].
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Intel i7-5960X Haswell-E

Zpravodajství Hardware Intel i7-5960X Haswell-E

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Vrcholná řada procesorů má dalšího nástupce. Po velmi úspěšné Sandy Bridge-E a novější, i když méně povedené řadě, Ivy Bridge-E, přichází i Haswell s prémiovou sadou. Novinek je mnoho, výkon zas o kus narostl. Rychle se podíváme se na úplný high-end kousek, i7-5960x.

Prezentace

Procesor i7-5960x je prvním desktopovým procesorem od Intelu s 8mi aktivními jádry (až 16 vláken). Přidání dvou jader však přineslo i nevýhody, základní takt klesl na 3.0 GHz (s Turbo Boost 2.0 až 3.5 GHz). Procesor by však podle testů mělo být možné přetaktovat na stabilních 4.5GHz s aktivním vzduchovým chlazením. Haswell-E také nabízí podporu pamětí DDR4, až 40 PCI-E linek a nejnovější Intel RST. Samozřejmostí jsou featury pro taktování, děličky PCI-Express…

Ve vícevláknových aplikacích procesor exceluje, podle testů dosahuje o 15% vyšší výkon oproti i7 3960X a ve srovnání s 4790K více než 20%. Výkon jednoho vlákna při základním taktu moc neokouzlí, kvůli nízkým taktům se nemůže procesorům z řady Devil's Canyon rovnat. Díky skvělému taktování z něj však lze vytáhnout i mnohem více.

Cena je stanovena na 26 000 Kč (včetně DPH), podobně jako GPU Titan Black. Kdo chce extrémní sestavu, i7-5960X je to nejlepší, co se dá dnes sehnat. Menším problémem jsou zatím dostupné desky s neodladěnými BIOSy a hůře dostupné DDR4 paměti.


 

 

Zprávu pro vás napsal Michael Olšavský 4.9.2014 22:11
Avatar
...
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!