Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

HTC Vive BE: virtuální realita v podnikání

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

HTC prvního dubna tohoto roku představilo headset pro virtuální realitu, HTC Vive. Headset mapuje okolí místnosti a dokáže jí převést do virtuální reality, takže uživateli se nic nestane. Primární určení je především zábava, ale nyní to vypadá, že HTC cílí i na pracovní sektor.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Základem setu je headset, který uživateli nabídne rozlišení 2160x1200 pixelů při obnovovací frekvenci 90Hz. K ovládání slouží dva ovladače, každý do jedné ruky. Set doplňují ještě dvě "kostky", které se umístí do místnosti a snímají ji, včetně pohybu headsetu a ovladačů. Díky tomu dokáží vytvořit pocit virtuální reality, ale zároveň do ní zakomponovat překážky v místnosti a neohrozit hráče např. nárazem do zdi.

Klasická sada HTC Vive stojí 799 USD (cca 19 000 CZK). HTC Vive BE přijde na 1 200 USD (cca 28 600 CZK) a z hlediska hardwaru nabídne téměř to samé, jen v balení máte více polštářků, které se připevní na headset, aby vás netlačil do hlavy.

Co tedy způsobuje až tak velký rozdíl ceny? Rozdíl je v tom, že dostanete komerční licenci, tudíž budete HTC Vive moci využívat k zisku, aniž by jste přišli o záruku. Také dostanete 12 měsíců speciální podpory.

Zdroj: Engadget


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 9.6.2016 21:18
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!