Huis-100RC - univerzální ovladač o Sony z e-papíru

Televize, satelitní přijímač, DVD přehrávač, Hi-Fi soustava,... Spousty dálkových ovladačů, přičemž s jedním jenom zapnete a zvolíte vstup, většinu tlačítek využijete až u dalšího, u dalšího se zase v tlačítkách nevyznáte ani po nastudování manuálu,...

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Přesně na tyto problémy mysleli v Sony a vyrobili univerzální dálkový ovladač s označením Huis-100RC. Nenajdete na něm tlačítka, nýbrž dotykový display z elektronického papíru. Ten se nachází například ve čtečkách Kindle a energetické nároky na zobrazování jsou nulové, potřeba napájet jej je pouze pokud chcete změnit obraz na displayi.Ovladač také disponuje akcelerometrem, tudíž pozná, pokud jej držíte v ruce, čímž lze ušetřit další energii vypnutím ovladače pokud není potřeba.

A v čem je kouzlo tohoto ovladače? Kromě IR diody, kterou je schopný ovládat televizory a další zařízení, je schopný IR signály také přijímat a je vybaven Bluetooth 4.0. To umožňuje připojit ovladač k počítači, nakreslit si vlastní rozložení tlačítek a jim přiřadit některý z předem definovaných signálů z protokolů od většiny výrobcům, nebo ovladač naučit signálům z libovolného dálkového ovladače. Už žádné další spousty ovladačů, nyní stačí jeden, na který si nakreslíte vlastní tlačítka. Televize, přehrávač, klimatizace, rolety, vše na jednom ovladači. Sony také chce ovládat zařízení nejen pomocí IR, ale i přes Bluetooth a zobrazovat na ovladači některé informace.

Na ovladač byla vypsána crowdfundingová kampaň na 5 mil. JPY (cca 1 mil. CZK), ve které bylo do července 2015 vybráno 24 mil. JPY (přes 5 mil. CZK). Investoři již svůj ovladač dostali a nyní jde do prodeje za 27,950 JPY (necelých 6,000 CZK). Bohužel zatím pouze v Japonsku, tudíž na prodej v Evropě, natož České republice si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: Nikkei Technology


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 17.2.2016 20:25
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!