PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

ICRA 2015 - origami robot

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Všichni jistě víte o tom, že se tento týden konal Googlovský IO, který na sebe přitáhl pozornost mnoha lidí, a tím tak trochu zastínil další konferenci, která by neměla ujít hledáčku všech fanoušků robotiky a automatizace. Tou byla ICRA konaná v Americkém Seattlu. Jednou z významných ukázek výzkumníků z MIT bylo představení miniaturního „origami“ robůtka, skládajícího se pouze z magnetu, polystyrenu nebo papíru a vrstvy PVC, které naopak tvoří celé tělo. Při výrobě těla se spojí vrstva PVC a papíru nebo polystyrénu a laserem se do ní vyřežou malé žlábky, které tak definují, kde poté dojde k ohybu, celé nesložené tělo váží 0,31g a na nejdelší straně měří 1,7cm.

robot schema

Robot v celé své maličkosti (1), celkové schéma tvaru,pohybu, a skládání robota (2)

Hnací motor se skládá ze dvou částí, z malého Neodymiového magnetu a čtyř cívek, které změnou charakteristiky svých elektromagnetických polí o frekvenci 15Hz rozpohybuje celého robota a to rychlostí něco mezi třemi a čtyřmi centimetry za sekundu po souši ale robot díky své konstrukci je schopný plavat, prohrabávat se drobnými překážkami nebo dopravovat lehké zásilky. Pro složení robůtka stačí pouze zdroj tepla, pomocí kterého se vrstva PVC „scvrkne“ a díky při výrobě vyřezaným žlábkům se složí do chtěného tvaru (na výběr jsou dva designy, při nízkém zahřátí a při vysokém zahřátí). V případě, že robot již pozbyl svého účelu, můžete ho až na motůrek rozložit v nádrži s acetonem. Výzkumníci už pracují na možnosti rozpouštět robota i v pouhé vodě a věří, že díky tomuto kusu technologie jsou zase o něco blíže k autonomním robůtkům, kteří by mohli být využitelní třeba i v moderní medicíně.

zdroje obrázků převzaty z portálu: spectrum.ieee.org


 

 

Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!