Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript
JavaScript týden

Intel dočasně pohřbil svůj slavný vývojový model tick-tock

Intel přinesl oficiální zprávu, že jeho slavný vývojový cyklus "tick-tock" skončil (respektive ho dočasně pohřbil). Což znamená, že současná 14 nm generace neprovede jenom tick (Broadwell) a tock (Skylake) ale další generaci 14 nm procesorů Kaby Lake. To samé bude platit pro procesory fungující na 10 nm technologii.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Intel odůvodňuje rozšířením svého výrobního plánu o rok tím, že nové procesory jsou čím dál komplexnější, tudíž nemá dost času na odladění nové technologie, k čemuž bude sloužit právě třetí rok, následující po tocku. Na současné technologii to nebude pravděpodobně tolik vidět, protože Intel nemá tolik času. Na 10 nm by se však měli ukázat větší změny. Zatím se mluví o zlepšení multimediálních funkcí a grafické části, ne však o jádře CPU.

Intel se také zaručil, že až překoná aktuální problémy a dostane situaci s vývojem nových generací CPU opět pod kontrolu, vrátí se opět k dvouletému plánu. Podle Intelu by to mělo být pravděpodobně po skončení vývoje 10 nm technologie.

Zda to tak bude nám ale přesně nemůže říct ani Intel.

Zdroj: Anandtech


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal GunSpawn 24.3.2016 12:46
Avatar
C# programátor, který si zkouší hrát s Unity a stále hledá někoho, kdo ho je schopný něčemu přiučit. Samouk, který doufá, že ho škola naučí teorii, aby se mohl vrhnout na praxi. Letos ho však čeká maturita, kde se ukáže, jak na tom vlastně je.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!