Python týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy Python. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Kampaň na Turris Omnia byla oficiálně ukončena

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

O routeru Turris Omnia neslyšíme poprvé. Na tento router byla spuštěna crowdfundingová kampaň, která si kladla za cíl vybrat částku 100 000 dolarů. Tato kampaň byla spuštěna 12. listopadu 2015, přičemž cílovou částku se podařilo vybrat již za necelých 24 hodin. Router zaujal řadu lidí a také zahraniční média. Jeho výkon, bezpečnost a možnosti, které nabízí, jsou také vysvětlením, jaké částky tato kampaň dosáhla. V posledních dnech kampaně měli budoucí majitelé těchto routerů, možnost si připlatit za rozšiřující funkce. Například šlo o upgrade na 2GB RAM, rozšíření o LTE, nebo Hacker pack. Nakonec se podařilo vybrat 8x více než byl původní cíl. Tedy 859 180 dolarů, což je v přepočtu zhruba 21 348 200 korun českých.

Můžeme si připomenout také doplňující cíle této kampaně. Celkem bylo dosaženo 11 cílů, na které se mohou budoucí majitelé těšit a jsou zásluhou těch, kteří tento projekt podpořili.

Je také důležité si připomenout, že se Turris Omnia stal nejúspěšnějším českým projektem na Indiegogo. Ačkoliv kampaň oficiálně skončila, stále přibývají peníze v kampani a aktuálně je vybráno 882 286 dolarů. Díky vysokému zájmu je možné, že se i mimo oficiální kampaň vybere více než 900 tisíc dolarů.

Zdroj: Indiegogo


 

 

Zprávu pro vás napsal Jiří Šedý (jsedy7) 13.1.2016 22:51
Avatar
Autor se věnuje především počítačovým sítím a také programování. Mezi jeho oblíbené programovací jazyky patří C, C++ a C#. Zajímá se o Linux a všeho kolem svobodného software.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
ostrozan:14.1.2016 15:20

Pěkná krabička, ale stojí to za ty peníze?

 
Odpovědět 14.1.2016 15:20
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na ostrozan
David Novák:14.1.2016 15:51

To asi záleží na tom, co s tím chceš dělat.. Pokud jsi BFU a chceš mít jen připojený internet a detaily tě nezajímají, tak pak to není pro tebe a budeš spokojený s tuctovým routerem za 500 Kč.

Odpovědět  +1 14.1.2016 15:51
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.