Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Kovupodobný materiál pro 3D tiskárny

Na crowdfundingovém portálu Kickstarter se objevil opravdu nadějný projekt, slibující další malou revoluci v additativním průmyslu. Jeho iniciátorem je podnikatel Michael Toutonghi, kterému se podařilo namíchat materiál, který je jednak použitelný v 3D tiskárnách využívajících technologie PLA () a zároveň si zachovává vlastnosti běžných kovových el. vodičů.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Za tímto nálezem, jak říká Michael, stojí školní vědecký projekt, na kterém pracoval společně se svým synem. Tématem byla elektromagnetická raketa ze součástí vytisknutých na 3D tiskárně. Když už byli u toho tisku, Michael si říkal, zda by nebylo možné si vytisknout i elektronické obvody nebo součástky. Po průzkumu na internetu ovšem zjistil jen to, že je spousta lidí se stejnými problémy, ale nikdo s nějakým řešením. Proto začal konat na vlastní pěst, přečetl si nějaké vědecké publikace a zařídil si doma vlastní nano-laboratoř, ve které experimentoval především s grafenem. Výsledkem byl materiál s dostatečnou vodivostí a jednoduchostí na výrobu. Naměřená vodivost tohoto materiálu pojmenovaného F-Electric je asi 0,001 ohm na centimetr (jiné běžně dostupné „vodivé“ materiály mají propustnost mezi 1000 až 10 000 ohm na centimetr.), což samozřejmě otevírá spoustu dveří pro nové projekty.

Elektromagnetickou raketou to ale nekončí, Michael vytvořil další projekty s použitím této technologie. Je jím třeba elektromagnetický trezor, který se otevře jen tehdy, kdy pomocí správného klíče propojíte el. obvod a tím otevřete dvířka, elektro-magnetický levitátor nebo jednoduchá LEDioda na klíče, jak ukazuje ve videu.

Michael Laboratory

Vynálezce F-Electric, Michael Toutonghi, Michaelova Laboratoř

LED Levitator

LED klíčenka v právě vytisknutém rozloženém stavu, Levitátor

Odkaz na Michaelův projekt na Kickstarteru: https://www.kickstarter.com/…ing-filament

Zdroje obrázků použitých v článku: kickstarter.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 18.11.2014 20:33
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!