Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

LG má nový robotický vysavač - ohlídá vám dům

Zpravodajství Hardware LG má nový robotický vysavač - ohlídá vám dům

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Na trhu existuje spousta robotických vysavačů. A skoro všechny jsou vpodstatě stejné - malý, nízký kulatý robůtek, který jenom jezdí sem a tam, vysává nečistoty a vyhýbá se překážkám. Nyní se ale objevil další vysavač, který toho umí mnohem více. Je jím vysavač HOM-BOT Turbo+ od LG, který nejenže vysává, ale vysává jak poručí váš mobil, a navíc ohlídá dům před zloději.

Robot je vybaven sadou tří kamer, díky čemu si umí vytvořit model místnosti, ve které se nachází, včetně stěn a stropu. To umožňuje si na chytrém telefonu ve speciální aplikaci spustit jakousi virtuální realitu vašeho domu z pohledu robota. Zde jej můžete přesouvat na vybraná místa, ale také lze vybrat místa, která se luxovat nemají, nebo naopak místa, která se mají vyluxovat více než zbytek místnosti. Další výhodou je, že robot si již sám pamatuje, kde již vyluxoval, kde ještě ne, nebo i jak se tam dostat, čímž se stává mnohem efektivnější než většina ostatních vysavačů, které jen jezdí sem a tam, a doufají, že vyluxují všechno.

Tím ale výčet funkcí nekončí. Máme robota jezdícího po místnosti, který luxuje, má kamery, a kvůli ovládání už je stejně připojen k Wi-Fi. Tak proč to ještě nevyužít, a nezačít používat internet naplno? V LG je to také napadlo, a tak při připojení k internetu je robot schopný fungovat jako hlídač. Pokud zjistí, že se v domě děje něco, co by nemělo, podezřelý objekt nafotí a snímky okamžitě odešle k vám.

Zdroj: PR Newswire, LG


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 22.12.2015 11:45
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
IT Man
Redaktor
Avatar
IT Man:22.12.2015 11:58

A cena?

Odpovědět  +2 22.12.2015 11:58
Cokoliv a kdokoliv může jednou uspět.
Avatar
TomasGlawaty
Člen
Avatar
TomasGlawaty:22.12.2015 14:23

Adam Ježek V nadpisu je chyba :) vsavač ...

Odpovědět 22.12.2015 14:23
Člověk může dosáhnout čeho si zamane. Jen musí chtít, případně něco obětovat ...
Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:22.12.2015 14:26

IT Man Tu nikdo neví...
TomasGlawaty Ačkoliv se to nezdá, tak je to správně, protože vsavač jakože vsaje bordel :D

Odpovědět  +2 22.12.2015 14:26
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
szymsza:29.12.2015 13:18

HOM-BOT... chudák malej :-D

 
Odpovědět 29.12.2015 13:18
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.