První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Miniaturní SSD od Samsungu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Nové technologie nám umožňují vyrábět stále menší a menší komponenty. A tento měsíc je to až moc dobře vidět u Samsungu. Před dvěma týdny pokořil rekord o microSD kartu s největší kapacitou, a nyní má pravděpodobně nejmenší SSD disk na světě při poměru velikost/kapacita.

SSD PM971-NVMe, Zdroj obr.:Samsung NewsRoom

SSD má rozběry pouhých 20x16mm, takže vám asi hned dojde, že nebude určené pro osobní použití, jelikož je menší než samotný SATA konektor. V této velikosti nabídne kapacitu 128GB, 256GB ale i neuvěřitelných 512GB. SSD je v pouzdře, které připomíná samostatný čip. Je určen do ultrabooků, kde bude připájen přímo na základovou desku, tudíž nebude možná jeho výměna.

Naši partneři možná hledají právě tebe!

SSd se skládá z 16 48-vrstvých V-NAND flash čipů, které Samsung již pouřívá, jeden 4GB LPDDR4 DRAM čip o velikosti pouhých 20 nanometrů a jednoho řídícího čipu. Celková hmotnost je pak neuvěřitelný gram.

Samsung slibuje rychlost čtení až 1 500 Mbps a rychlost zápisu až 900 Mbps při použití technologie Samsung TurboWrite.

Samsung zahájil masovou výrobu a v průběhu června začne dodávat první kusy zákazníkům. Jelikož se jedná o masovou výrobu a výrobek určený pro výrobce počítačů, Samsung neprozradil cenu, takže zůstává záhadou, o kolik se ultrabooky s tímto úložištěm prodraží.

Zdroj: Samsung NewsRoom


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 31.5.2016 22:33
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!