Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Nexus 5X fotí vzhůru nohama

Krátce po zahájení prodeje Nexusu 5X se začaly objevovat stížnosti, že se občas objeví nějaká fotka, která je vzhůru nohama. Jejich počet stále narůstal, až se problém dostal do většího povědomí. A nyní se objevilo i vysvětlení.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Na Redditu o problematice napsal Eino-Ville Talvala, jeden z vývojářů. Za vše může konstrukce zařízení. Vzhledem k malému prostoru nezbyl prostor na dráty k modulu kamery, a tak inženýři přišli s nejjednodušším řešením. Než aby vše upravili, tak modul prostě namontovali vzhůru nohama a upravili software, aby pořízené fotografie otočil o 180 stupňů. Aplikace fotoaparát tak sice fotí vzhůrů nohama, ale SW všechny snímky otáčí a uživatel si ničeho nevšimne. Problém vyřešen.

No, ne tak docela, problém začíná být v momentě, kdy chcete použít fotoaparát v jiné aplikaci, než v původní na focení. Některé aplikace totiž používají staré API pro práci s kamerou, která se s tímto problémem ještě neumí vypořádat. Jelikož se kamera montuje opačně jen zřídka (naposledy se tento problém objevoval třeba u přední kamery Nexusu 6, představeného minulý rok), tak valná většina aplikací nebyla nikdy testována na zařízení s obrácenou kamerou. Aplikaci sice lze napsat tak, aby fungovala správně na obou natočení kamery, vývojář ale musí aplikaci pomoci, pokud používá staré API. Google ale již nyní kontaktuje vývojáře problémový aplikací, aby chybu napravili a začali používat nové API, čímž by se problém měl vyřešit.

Zdroj: Engadget, Reddit


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 10.11.2015 18:24
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Tomáš Brůna
Redaktor
Avatar
Tomáš Brůna:10.11.2015 21:49

mám notebook asus X58L a taky jí mám obráceně :D

Odpovědět
10.11.2015 21:49
Vi veri universum vivus vici
Avatar
Samuel Illo
Redaktor
Avatar
Samuel Illo :11.11.2015 11:45

lol :D

Odpovědět
11.11.2015 11:45
www.samuelillo.com | www.github.com/lamka02sk
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
youtubak777
Člen
Avatar
youtubak777:11.11.2015 14:53

Vzhledem k malému prostoru nezbyl prostor na dráty k modulu kamery.
To dráty zabírají tolik místa? Stačilo by udělat zařízení o 2 mm tlustší a bylo by vyřešeno :D

 
Odpovědět
11.11.2015 14:53
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na youtubak777
Adam Ježek:11.11.2015 16:43

Neni to drát jak ho znáš, je to plochej kabel, tloušťka papíru, ale šířka i centimetr. A když ho tam nacpeš, musíš někam dát konektor, kterej je taky velkej. A když už máš místo na konektor, tak ten největší problém, mít kudyma táhnout spoje v tišťáku. A to bejvá ten největší problém, jelikož návrhy tišťáku zaberou i měsíce, tak to radši otočili.

Odpovědět
11.11.2015 16:43
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.