Naučit se HTML & CSS, JS a Bootstrap Sleva na školení
Získej 500 Kč na naše školení. Více zde
Probíhá výprodej HTML & CSS, JavaScript a Bootstrap

Nové ekologické baterie co udrží energii mnohem déle

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Neznám snad nikoho, kdo by si u chytrých mobilních telefonů nestěžoval na výdrž baterie nebo na její životnost. Pokrok ale jako by se zastavil. Současné Li-Ion baterie jsou po mnoho let naprosto stejné a změna v nedohlednu. Nebo ne?

Poměrně mladá společnost Power Japan Plus má s problematikou akumulátorů velké zkušenosti. Představila nový typ akumulátorů, které využívají pro anodu i katodu ekologická uhlíková vlákna vyrobená z přírodní bavlny.

Vylepšené akumulátory vydrží více než 3000 nabíjejících cyklů, nabíjí se 20 krát rychleji, udrží 3 krát více energie, než klasické Li-Ion akumulátory a navíc jsou díky použitým materiálům plně recyklovatelné a cenově vyjdou levněji.

V plánu je zatím výroba ekologických akumulátorů pouze pro automobily (zde je největší výhodou to, že běží při stálé teplotě a odpadá tak nákladné chlazení). S mobilními zařízeními se v současnosti nepočítá, ale nikdo tuto možnost do budoucna nevyvrátil.


 

 

Zprávu pro vás napsala x 18.5.2014 22:32
Avatar
x
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Jan Vargovský:18.5.2014 22:35

Jsem si říkal, že nabíjím mobil každý den a 3000 málo... Pak mi došlo, že je to vlastně skoro 10 let :)

 
Odpovědět 18.5.2014 22:35
Avatar
Michal Žůrek - misaz:18.5.2014 22:38

Tak doufejme že to neskončí jako to hafo podobných startupů, které buď neexistují, nebo usnuli a krom návrhu prototypu se dál nedostali.

 
Odpovědět  +4 18.5.2014 22:38
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
 
Odpovědět 19.5.2014 7:50
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.