IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Mezi 13:00 až cca 16:00 proběhne odstávka sítě z důvodu aktualizace. Web bude po celou dobu nedostupný.

Nový způsob biometrického ověření - uši

K identifikaci se dnes používají otisky prstů, hlas, oční čočka a nově by k biometrickému ověření také mohly přibýt uši.

Společnost NEC Corporation vyvíjí novou identifikační technologii a tvrdí, že její přesnost je 99%.

Měří reakci ucha na zvuk, která je pro každého člověka unikátní. Tím, jak se mění zvukové rezonance, mění se reakce ucha na daný zvuk.

Není třeba se obávat, že by proces identifikace ovlivnila změna tvaru ucha, nebo třeba náušnice. Výhodou je, že je tato technologie přirozená. Nevyžaduje žádnou konkrétní akci jako je zdlouhavé skenování nějaké části těla. Systém funguje všude a dokonce i když se člověk pohybuje.

Zprávy ze světa hardwaru

Funguje to zhruba takto: Sluchátko na pár stovek milisekund generuje nějaké akustické signály. Zvukové vlny se mezitím promění, než se vrací zpět a znovu jej membrána sluchátka příjme. To, co se vrátí je pak unikátní podpis jedince. Trvá to necelou sekundu.

Testy ukázaly, že jsou dva různé druhy zvuků, které mohou být použity pro rozpoznání. Prvně, jsou signální komponenty, kterou cestují skrze vnější ušní kanálky a odráží se od tympanické membrány. Za druhé, jsou signální komponenty, co se odráží od tympanické membrány ve vnitřním sluchovém kanálku.

Technologie možná přijde do projede v roce 2018.

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 12.3.2016 10:15
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity