Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Nový způsob biometrického ověření - uši

K identifikaci se dnes používají otisky prstů, hlas, oční čočka a nově by k biometrickému ověření také mohly přibýt uši.

Společnost NEC Corporation vyvíjí novou identifikační technologii a tvrdí, že její přesnost je 99%.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Měří reakci ucha na zvuk, která je pro každého člověka unikátní. Tím, jak se mění zvukové rezonance, mění se reakce ucha na daný zvuk.

Není třeba se obávat, že by proces identifikace ovlivnila změna tvaru ucha, nebo třeba náušnice. Výhodou je, že je tato technologie přirozená. Nevyžaduje žádnou konkrétní akci jako je zdlouhavé skenování nějaké části těla. Systém funguje všude a dokonce i když se člověk pohybuje.

Funguje to zhruba takto: Sluchátko na pár stovek milisekund generuje nějaké akustické signály. Zvukové vlny se mezitím promění, než se vrací zpět a znovu jej membrána sluchátka příjme. To, co se vrátí je pak unikátní podpis jedince. Trvá to necelou sekundu.

Testy ukázaly, že jsou dva různé druhy zvuků, které mohou být použity pro rozpoznání. Prvně, jsou signální komponenty, kterou cestují skrze vnější ušní kanálky a odráží se od tympanické membrány. Za druhé, jsou signální komponenty, co se odráží od tympanické membrány ve vnitřním sluchovém kanálku.

Technologie možná přijde do projede v roce 2018.

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 12.3.2016 10:15
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Taskkill:12.3.2016 12:41

Pripomina mi to jeden dil takove te stare kriminalky o puvodu kriminalistickych metod - tenkrat tam v jednom dilu chlapek vymyslel zpusob ja identifikovat cloveka s vysokou presnosti, pouzival k tomu ve vysledku asi 9 ruznych telesnych casti (a jejich mereni), nez se mu podarilo to prosadit vytrpel si chudak strasny ponizovani, pak to chvilku fungovalo a o par let pozdeji byla dolozena unikatnost otisku prstu. Smutnej chlap :/ kazdopadne, je zajimavy, ze diky technologiim se ted historie neopakuje, ale naopak cestujeme v inverznim sledu zpet, zatimco otisky jako dokonaly zpusob identifikace selhavaji na naproste nemoznosti scanneru odlisit falzifikat od prstu, tyto techniky mohou stavet na faktu, ze nascanovat neci usni (atd) profil bude bez vedomi dotycneho temer nemozne, dokud nekdo neprijde na to, ze kdyz takovouhle scanovaci hracku hodi do sveho "smartphonu" a necha dotycneho aby si jim "zavolal", ziska pravdepodobne dokonalou predstavu o jeho usnim profilu, a napodobit to bude uz jen prace pro reverzni specialisty ... (netvrdim, ze snadna) ... pouceni zni: Nikomu neverte a v nic neverte a to hlavni - jednostupnova ochrana je k nicemu at uz scanujes oci, usi, jazyk nebo cokoliv jinyho sebeprivatnejsiho.

 
Odpovědět
12.3.2016 12:41
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.