BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Oculus: Apple stále neudělal pořádný počítač

Zakladatelu Oculus VR, Palmer Luckeymu, byla v interview od ShackNews na předváděčce Windows 10 v San Franciscu položena otázka, jestli bude Oculuf Rift někdy podporovat Mac.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

To všechno záleží na Applu, a jestli někdy udělají pořádný počítač, budeme je podporovat. Apple nedává žádnou prioritu většímu výkonu GPU na svých strojích. Můžete si za 6 000 USD (cca 150 000 CZK) koupit Mac Pro s grafickou kartou AMD FirePro D700, a stále se nedostanete na minimální požadavky (počítače s certifikací Oculus Ready (Oculus zaručuje dostatečný výkon na bezproblémový chod VR) se dají koupit již od 25 000 CZK, pozn. red.). Pokud začnou dávat do svých počítačů high-end GPU, jako tomu bylo dříve, začneme je rádi podporovat. Ale nyní neexistuje jediný stroj, který by byl schopný rozběhnout VR. Takže i pokud zajistíme podporu ze strany softwaru, nebudeme mít žádné zákazníky, kteří by byli schopní jej rozběhnout.

- Palmer Luckey, zakladatel Oculus VR

High-end Mac Pro od Applu má dvě oddělené GPU, ale ty jsou určené spíše pro profesionální aplikace (například pro střih videa nebo grafickou tvorbu), než pro hraní. Oculus pro svůj Rift požaduje výkon jako má Nvidia GTX 970 nebo vyšší, což jsou ale hodnoty, na které žádný stroj od Applu zatím nedosáhne.

Zdroj: ShackNews


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 6.3.2016 13:17
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!