MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Pevné disky Hillary Clinton

I když zrovna nesledujete zahraniční politiku, určitě jste už zaznamenali, že bývalá první dáma Hillary Clintonová se rozhodla kandidovat v amerických prezidentských volbách, které se budou konat na podzim příštího roku. Toho se ovšem uchytil jeden z jejích protikandidátů, konkrétně republikán Rand Paul, který proti ní založil kampaň ve formě prodeje triček, nálepek a cedulí s nápisem "Liberty not Hillary" (svobodu ne Hillary), další pozoruhodnou položkou je tzv. Hillarin pevný disk.

Hillaray Clinton Rand Paul
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Popisek disku v překladu hlásá toto:

"Četli jste o tom v novinách, nyní si můžete pořídit svůj vlastní. 100% skutečný naformátovaný emailový server. Tento produkt toho má hodně za sebou a už není funkční to ale neznamená, že by pro někoho neměl hodnotu, kohokoliv. Limitovaná edice pouze 80 ks."

Nálepka na nárazník(3), "Hillarin pevný disk"(4)

Triko s nápisem(5)

Tím chtěl Rand poukázat na obrovský politický skandál, kdy Clintnová v letech 2009 až 2012 zastupovala funkci státní tajemnice, na tomto postu namísto toho aby používala předepsaný vládní emailový server, nechávala si poštu posílat na svůj vlastní osobní. Což by v nesprávných rukou mohlo vést k vážným bezpečnostním problémům a i přes tvrzení Clintnové, že se na mailu nenacházely žádné soubory s hlavičkou classified (tajné), stala se tato kauza terčem mnoha politických a mediálních útoků. Zohledněním této maličké skvrny by si jistě mohl Rand nahrabat množství voličů na svoji stranu, pokud by se ale nedopustil menšího faux pas. Z obrázku je patrné, že ve své kampani použil ještě stařičký 40pin IDE/PATA disk, což byla už od roku 2009 technologie překonaná rozhraním používajícím sběrnice SATA.

Zdroje obrázků použitých v článku:
(1) a (2): en.wikipedia.com
ostatní: randpaul.store.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 13.4.2015 23:11
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:14.4.2015 0:39

Co je na tom za faux pas? Je to jen reference.. Je přece úplně jedno jak staré nebo nové disky použil. Na nezodpovědnosti Clintonové to přece nic nemění.

Odpovědět
14.4.2015 0:39
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
hanpari:14.4.2015 7:15

Ten češtin!

Clinton -> Clintonová
Clintnová -> Clintonová
Hillarienin -> Hillarin
svobodu ne Hillary -> Svobodu, ne Hillary!
Na tomto postu, namísto aby ... server, nechávala atd
a i přes naléhání -> a i přes tvrzení
I když zrovna nesledujete, určitě jste zaznamenali atd

Shrnuto a podtrženo, autor článku je na nejlepší cestě stát se plně kvalifikovaným českým novinářem. Svým čtenářům dopřává to pravé jazykovědné vzrušení. Takhle se asi cítily naše učitelky češtiny, když nám opravovaly diktáty nebo slohové práce.

Editováno 14.4.2015 7:15
 
Odpovědět
14.4.2015 7:15
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:14.4.2015 8:01

i tak by som si ten disk nezadovazil, hlavne nie do ostrej prevadzky, lebo to s velkou pravdepodobnostou to bude asi 40 az 80GB disk a ten je z dnesneho pohladu kapacitne nevuhovujuci... nan by sa nezmestila ani moja zbierka skladieb a diskografii, ako ani zbierka instalacnych ISO Unix like OS

 
Odpovědět
14.4.2015 8:01
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Gabriel Mastný
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Novák
Gabriel Mastný:14.4.2015 15:19

To jistě nemění... Ale chytnou-li se této příležitosti média (jako už se ostatně stalo) nebo např. pro-demokratičtí aktivisté, může to pro Paula znamenat cenné hlasy.

Odpovědět
14.4.2015 15:19
Where there's will, there's way.
Avatar
Gabriel Mastný
Redaktor
Avatar
Odpovídá na hanpari
Gabriel Mastný:14.4.2015 15:23

Těší mě, že jsem Ti hned tak po ránu poskytl takovéto vzrušení ;) a na základě Tvých návrhů jsem zprávu ještě opravil, díky.

Odpovědět
14.4.2015 15:23
Where there's will, there's way.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.