ITnetwork summer 2020 Slevový týden - Červenec
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C#

Procesor od Qualcommu pro drony na videu

Qualcomm, výrobce procesorů, který stojí například za čipy Snapdragon, letos v říjnu oznámil, že chystá verzi procesoru Snapdragon i pro drony. Chystaný procesor Snapdragon Flight by měl snížit náklady na výrobu dronů, prodloužit životnost baterie a umožnit dronům provádět i více náročné úkony. Nedávno Qualcomm zveřejnil na serveru YouTube video, na kterém ukazuje, co všechno dokáže dron s chystaným procesorem. Video například ukazuje, jak se dron umí vyhýbat překážkám, nebo vestavěnými senzory mapuje 3D prostor.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Dle Raje Talluriho ze společnosti Qualcomm by nový procesor mohl snížit cenu dronů s 4K kamerou z 1200 dolarů (30.000 korun) na 300-400 dolarů (7.500-10.000 korun) a zvýšit výdrž baterie z 20 minut až na 45 minut nebo jednu hodinu.

Video je zatím pouze předpremiéra, podrobnější informace o chystaném procesoru Qualcomm Snapdragon Flight budou dostupné až příští týden na veletrhu CES 2016.

Zdroj: The Verge
Zdroj miniatury: Android Community


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Pavel Junek 31.12.2015 14:21
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!