Java týden Předvánoční slevová akce
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Projekt Loon, internetové balóny, zažívá update

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Pro mnoho z nás je internet již samozřejmostí a právě proto je těžko uvěřitelné, že pro 2/3 populace je přístup k internetu téměř nedosažitelný. Projekt Loon se toto snaží již přes rok změnit pomocí balónů plujících pomocí větrů na místa jako Nový Zéland nebo Jižní Amerika. Balóny létají ve stratosféře, kde se vyskytuje mnoho větrů o různých silách a směrech. Proto je možné je dostat na určené místo díky speciálním algoritmům.

Projekt Loon
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní se většina z nich vrací zpět na zem kvůli provedení upgradu a analýzy nasbíraných dat. Googlu se podařilo dosáhnout mnohých méně důležitých úspěchů. Balón nejdéle letěl 134 dní, nejvyšší dosažená rychlost byla 324 km/hod, nejvyšší dosažená výška 25.8km. Balóny dokonce přežily extrémní podmínky jako teplotu -83°C. Nejdůležitější je však využití dat pro vylepšení balónů i plánu projektu.

Projekt Loon

I přesto se Google snaží najít další řešení, jak přinést internet co nejvíce lidem. V červnu investoval 30 mil. $ do společnosti Virgin Galactic a také koupil Titan Aerospace, společnost zabývající se vývojem dronů.

Zdroj: tomshardware.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!