Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

RetroFab: udělejte z každého přístroje chytrý

Projekt RetroFab, vyvíjený společností Autodesk Research, si dává za cíl umožnit uživateli změnit ovládací prvky přístrojů, případně je napojit na jiné, nebo dokonce ovládat z mobilního telefonu.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Uživatel nejprve pomocí Kinectu od XBoxu naskenuje daný přístroj, jehož ovládací prvky chce upravit. Poté ve speciálním programu prvky vybere a přidá vlastní. Následně je vygenerován model, který se vytiskne na 3D tiskárně a osadí se součástkami. Ten se poté přichytí přes původní ovládací prvky, a uživatel tak může používat jeho. To ale není vše. Mimo jiné může také nastavit vlastní akce, například zautomatizovat několik cyklů toasteru na jedno tlačítko.

Další vlastností je možnost jednotlivé ovládací prvky propojit. Například při zhasnutí všech světel se zhasne i lampička, nebo vypnutí ranního budíku spustí toaster. V neposlední řadě je také možné jednotlivé ovládací prvky ovládat z aplikace v mobilním telefonu nebo odjinud, čímž lze úplně klasický toaster připojit do IoT.

Další z modelových příkladů, který autoři připravili, je přenesení ovládacích prvků na plotně na vlastní ovladač, lépe umístěný, který navíc může být, pro zvýšení bezpečnosti v domácnosti s malými dětmi, uzamčen klíčem nebo úplně odpojen.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 10.5.2016 21:46
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Hello World
Člen
Avatar
Hello World:11.5.2016 10:22

Ano, zpřístupnit uživatelům. A kupte si k tomu 10 Arduin, kýbl senzorů a 3D tiskárnu :-D

Odpovědět
11.5.2016 10:22
Jo! Zkompilovalo se to!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.