Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

SanDisk má dvě microSD karty s kapacitou 256GB

SanDisk donedávna držel rekord o největší microSD paměťovou kartu, než ho překonal Samsung s 256GB. Nyní SanDisk představil na Mobile World Congress v Šanghaji dvě nové microSDXC karty, rekord sice nepokořil, ale dotkl se laťky. Obě karty mají kapacitu 256GB, jedna nazvaná Ultra postačí pro klasické FullHd video, varianta Extreme si poradí i se 4K.

Paměťové karty SanDisk microSDXC UHS-I 256 GB Extreme a Ultra. Zdroj obr.: SanDisk

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Varianta Extreme je navržená převážbě pro 4K video. SanDisk slibuje rychlost až 90 MBps při zápisu a 100 MBps při čtení, a karta uchová až 14 hodin 4K UHD videa. SanDisk navíc poskytne 10 let záruku. V prodeji má být od čtvrtého čtvrtletí roku 2016 za cenu 199.99 USD (cca 4 800 CZK), což je méně oproti rekordní kartě od Samsungu, která stojí 249.99 USD (cca 5 900 CZK) a liší se pouze v rychlosti čtení, která je o 5 MBps vyšší u SanDisku.

Druhá varianta Ultra je navržena pro nenáročné použití. Zvládne uchovat 24 hodin FullHD videa. SanDisk slibuje rychlost čtení až 95 MBps, ale neprozrazuje rychlost zápisu, nicméně se dá čekat, že bude podstatně nižší. Varianta ultra bude v prodeji od srpna 2016 a zaplatíte za n 149.99 USD (cca 3 600 CZK).

SanDisk u obou karet slibuje odolnost pro teplotám v rozsahu -25 °C do +85 °C a odolnost proti vodě, nárazu, rentgenu a magnetickým silám, ale to bývá u microSDXC karet standartem.

Zdroj: TomsHardware


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 30.6.2016 15:28
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!