Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Seagate Surveillance HDD: 8 TB pro kamery

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Seagate se již dříve potýkal s reklamacemi pevných disků do klasických počítačů, které přestaly fungovat, ikdyž neměli. Zjistil, že za to může fakt, že jsou používány do bezpečnostních systémů pro uchovávání záznamů z bezpečnostních kamer. To znamená, že na disky je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu ukládáno velké množství dat. Disky jsou tedy pod vysokou zátěží 8760 hodin ročně, přičemž průměrný HDD je stavěný na zhruba 2400 hodin zátěže ročně, tudíž disk nemůže použití v bezpečnostním systémů zvládat. Proto vyvinul řadu disků Seagate Surveillance HDD, která jou již delší dobu k dispozici a nabízí disky o velikosti 1,2,3,4,5 a 6 TB.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní ale představil další disk do řady Surveillance, který nejen, že má kapacitu 8TB, ale vylepšuje i ostatní parametry. Disk byl navržen tak, aby uchoval až 800 hodin HD záznamu, které na něj bude ukládat až 64 kamer současně. Oproti rychlosti zápisu 180 MB/s u předchozích modelů tento disk zvládá až 230MB/s, čímž výrazně překonává low-endové SSD disky. Oproti 128MB cache u 5TB a 6TB modelů a 64MB u ostatních se může pochlubit až 256MB cache. Další novinkou je firmware, který byl navržen speciálně pro ukládání velkého množství streamovaného videa. Zatímco klasické disky mají v oblibě některé snímky videa vynechávat nebo poškozovat, Surveillance HDD jsou navrženy tak, aby se tomuto chování zamezilo jak jen to jde. Disk je schopný přežít až 300 000 cyklů úplného zaplnění daty a jejich smazání. Při kapacite 800 hodin videa to znamená, že disk vydrží při 64 kamerách fungovat něco přes 420 let.

Zdroj: Tom's Hardware, Seagate


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 8.11.2015 19:11
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!