Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

SkyWall100: bazuka na drony

Společnost OpenWorks Engineering představila zařízení SkyWall100 - doslova bazuka na drony. Jedná se o zatím největší zařízení, které má dostat dron dolu z oblohy. Jeho princip spočívá v projektilu, který je pomocí stlačeného plynu vystřelen do vzdálenosti až 100 metrů ze zbraně, která svým tvarem i velikostí připomíná bazuku. Díky naváděcímu systému, který vám radí, jak zbraň natočit, máte velkou šanci že se trefíte. Když je projektil před dronem, rozpadne se a vystřelí síť. Do té se dron zachytí, načež se mu zamotají vrtule, čímž okamžitě ztratí možnost letu a začne padat k zemi. V projektilu je ale také padák, tudíž dron dopadne na zem bezpečně a celkem neporušeně.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

To ale není vše. Kromě SkyWall100 společnost také oznámila další zbraň, SkyWall200. Mnohem větší, namontovaný na trojnožce, s větší přesností a větším dostřelem. Příde vám to stále málo? Tak je tu ještě SkyWall300. Jedná se o napevno namontovaný kanón, který může ovládat operátor vzdáleně. Zajímavější je ale schopnost, že sám zaměří dron, zamíří a vystřelí, a měl by mít i zásobník na projektily.

OpenWorks zatím neuvedli cenu zařízení, ale měla by být oznámena koncem roku, kdy bude možné jej i zakoupit.

Zdroj: TechCrunch


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 6.3.2016 14:17
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Taskkill:6.3.2016 15:03

Sakra ja se se svym dronem jeste nenaucil poradne manevrovat a oni uz maji hned trojici zbrani k tomu, aby mi to zneprijemnovali ...

 
Odpovědět
6.3.2016 15:03
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.