Válí se ti projekty v šuplíku? Dostaň je mezi lidi a získej cool tričko a body na profi IT kurzy v soutěži ITnetwork summer 2017!
Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Sony končí s počítači a notebooky

Zpravodajství Hardware Sony končí s počítači a notebooky

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Firma Sony v únoru oznámila, že v budoucnu skončí s výrobou počítačů Vaio, přesný termín ale nestanovila. Dnes je to jasné, stane se tak již 1. června 2014.

Výroba počítačů Vaio se nezastaví, jen za ni nebude stát Sony jako doposud. Sony značku Vaio prodá japonské firmě Japan Industrial Partners, jež pro ní vytvoří novou společnost Vaio Corporation, která bude určena pro japonský trh. Sony si nechá pouze 5% podíl.

Sony Vaio

Foto: store.sony.com

Firma Sony se tak rozhodla, kvůli velké konkurenci a tlaku na počítačovém trhu, kterému už jen těžko odolávala. Chce se více soustředit hlavně na mobilní zařízení jako jsou mobily a tablety. Nadále bude vyrábět televize, herní konzole, audio i video zařízení a fotoaparáty.


 

 

Zprávu pro vás napsala x 13.5.2014 20:51
Avatar
x
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Jan Kožnárek (Creevek_CZ):14.5.2014 7:51

Škoda ;(

Odpovědět 14.5.2014 7:51
Lenost matka pokroku. Twitter: @Creevek_CZ
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Honza Bittner:14.5.2014 8:19

never mind

Odpovědět  +1 14.5.2014 8:19
Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a zeptat na cokoli se mě můžeš na https://github.com/HoBi/...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.