Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Python týden

SSD disk o 300% rychlejší

I když jsou SSD disky mnohonásobně rychlejší, než pevné disky, mohou být ještě rychlejší. Japonský tým výzkumníků z Chuo University přišel na způsob, jak SSD disky ještě zrychlit.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Problém spočívá v tom, že SSD disk neumí stará data jednoduše přepsat. Data totiž nejdříve zapíše na prázdná místa a až poté stará data označí jako neplatná a vymaže. Právě to snižuje rychlost SSD disků.

LBA scrambler

Foto: techon.nikkeib­p.co.jp

Problém je řešen přepsáním firmwaru SSD jednotek a přidáním mezivrstvy "LBA (logical block adress) scrambler". Data se tak zapisují do fragmentované oblasti bloku, jež je určen k vymazání. Ten se tak stane platným a ubude platných nefragmentovaných stránek. Když se SSD disk optimalizuje, přesouvané bloky obsahují více dat, která optimalizaci opravdu potřebují.

Reduced pages

Foto: techon.nikkeib­p.co.jp

Rychlost zápisu na SSD disky se tak může zrychlit až o 300% a spotřeba energie klesne až o 55%. Navíc se díky tomuto řešení zvyšuje i životnost SSD disku, jelikož ubude počet zápisů na SSD disk až o 55%.

SSD Performance

Foto: techon.nikkeib­p.co.jp


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala x 24.5.2014 23:02
Avatar
x
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!