Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Turris Omnia je na Indiegogo

Zpravodajství Hardware Turris Omnia je na Indiegogo

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Správce .cz domény CZ.NIC spustil kampaň na serveru Indiegogo s cílem vybrat 100 000 dolarů, což je v přepočtu 2.5 miliónu korun. Tato částka je určena především na výrobu první série těchto routerů.

Turris Omnia se vyznačuje svou otevřeností a také aktivním přístupem v oblasti bezpečnosti. Ten je poháněn systémem TurrisOS, který je postaven na distribuci OpenWRT. Jeho výkonný hardware umožňuje uživatelům využít tento router i na pokročilejší záležitosti, jako je např. provoz NAS serveru, multimediálního serveru DLNA, tiskového serveru nebo také FTP.

Co se týče možností, tak tento router využijí uživatelé jak v běžné domácnosti, tak v kancelářích. Ze zkušeností se systémem z původního projektu Turris, konfiguraci zvládnou bez problému běžní uživatelé, ale na své si přijdou i ti zkušenější.

Jednoduché konfigurační rozhraní routeru Turris z původního projektu

Podpoříte-li Turris Omnia na serveru Indiegogo částkou 99 dolarů (cca 2.484 Kč), obdržíte čistě jen funkční základní desku routeru. Při platbě 189 dolarů (cca 4.750 Kč), máte možnost získat tento router v plné verzi. Samozřejmě, možností podpory na serveru Indiegogo je více.

Pravděpodobně se některým lidem může zdát, že částka za kompletně vybavený router je celkem vysoká. Cena mnoha jiných druhů domácích routerů na trhu může být výrazně nižší. Každopádně, možnosti, které Turris Omnia nabízí, nejsou v možnostech žádných takovýchto zařízení.

Zdroj: nic.cz


 

 

Zprávu pro vás napsal Jiří Šedý (jsedy7) 12.11.2015 18:45
Avatar
Autor se věnuje především počítačovým sítím a také programování. Mezi jeho oblíbené programovací jazyky patří C, C++ a C#. Zajímá se o Linux a všeho kolem svobodného software.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!