Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Python týden

Turris Omnia vysoko nad konkurencí

Když se sdružení CZ.NIC rozhodlo ke spuštění kampaně na serveru Indiegogo pro Turris Omnia, zřejmě nikdo nečekal, jak vysoký zájem o tento router bude. Již po 19 hodinách od spuštění kampaně bylo vybráno cílových 100 000 dolarů. Kampaň ovšem stále pokračuje a v době psaní zprávy je vybráno 310 542 dolarů, což je v přepočtu skoro 8 milionů korun.

Turris Omnia disponuje vysokým výkonem a aktuálně se jedná o bezkonkurenční router, který nabízí svým majitelům řadu způsobů využití, například:

  • Tiskový server
  • Web server
  • NAS
  • DLNA
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Omnia má vlastní operační systém postavený na linuxové distribuci OpenWrt. Tím mohou být možnosti využití pro tento router mnohem širší. O samotnou bezpečnost se router stará sám. V případě odhalení bezpečnostní hrozby dojde k aktualizaci systému, která uživatele zbaví ohrožení, což levné routery neumí.

CZ.NIC v minulých dnech vydalo prohlášení, ve kterém zmiňují, že Turris Omnia je možné získat za výhodnou cenu už jen do poloviny ledna 2016. Zájemci, kteří tedy přispěli do kampaně na Indiegogo, mají možnost obdržet své routery již v dubnu 2016. Díky financím vybraným na Indiegogo, se celý projekt rozrůstá i o řadu dalších funkcí. Tou je například mobilní aplikace, sloužící ke vzdálenému ovládání routeru nebo barevné kryty.

Turris Omnia se stal populárním routerem, který zaujal řadu zahraničních zpravodajských serverů. Ti o něm píšou jako o nejbezpečnějším a nejvýkonnějším open-source routeru.

Zdroj: CZ.NIC


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Jiří Šedý (jsedy7) 29.11.2015 18:50
Avatar
Autor se věnuje především počítačovým sítím a také programování. Mezi jeho oblíbené programovací jazyky patří C, C++ a C#. Zajímá se o Linux a všeho kolem svobodného software.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!