Body zdarma Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

V urychlovači částič v CERNu odpojují na 9 000 kabelů

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Už jste někdy měnili v servrovně kabeláž? Žádný zábavný úkon to rozhodně není, ikdyž se jedná jen o pár desítek kabelů. A nyní si představte, že v CERNu jich musí odpojit skoro 9 000!

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kvůli modernizaci ve třech injectorech ve velkém hadronovém urychlovači je třeba odpojit 9 000 starých kabelů. Rozhodně se nejedná o jednoduchou práci, jelikož kabely jsou velmi dlouhé a většina z nich je použita pro kontrolní a bezpečnostní systémy a vypojení jednoho špatného kabelu nebude znamenat dočasný výpadek internetu, protože může dojít i ke katastrofickému selhání. Podle zpráv je odpojeno již 2 700 kabelů a předpokládá se, že proces bude dokončen v roce 2017. Vidíte jak je důležité mít pořádek v kabeláži…

Zdroj: Engadget
Zdroj ilustračního obrázku: dotcom-monitor


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 30.1.2016 1:09
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
kxmx
Redaktor
Avatar
kxmx:30.1.2016 10:11

tak to je vtipný, protože asi před 2-3 rokama přišli se zprávou, že našli částici pohybující se rychleji než rychlostí světla a nakonec z toho byl nějaký problém se špatně zapojeným kabelem

 
Odpovědět  +3 30.1.2016 10:11
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.