Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Veřejná Wi-Fi v New Yorku s tabletem

O tom, že v New Yorku se spouští projekt LinkNYC, který má občanům poskytnou veřejné Wi-Fi hotspoty, se ví již delší dobu. Nyní ale přišla další informace, podle které budou hotspoty disponovat i tabletem, kde si můžete zkontrolovat email či vyhledat informace a také se zde nacházejí USB konektory, kam můžete zapojit svůj telefon a nabít ho.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Projekt LinkNYC spočívá v instalaci Wi-Fi hotspotů po New Yorku (zatím jen na třetí Avenue mezi 15. až 42. ulicí). Ovšem nejedná se o ledajaký hotspot. Na první pohled připomíná klasickou reklamní plochu s obrazovkou. Ta je zde ale pouze aby se projekt sám zaplatil. Stanice je totiž vybavena Gigabitovou Wi-Fi a také USB porty pro nabití vašeho zařízení. Podle prohlášení je použitá technologie schopná odolávat teplotám od -15 °C do 40 °C a dokonce ustojí i náraz osobního auta v běžné městské rychlosti.

Na stanicích již bylo možné nalézt nad USB porty menší display, jenže dosud nebylo jasné, k čemu bude sloužit, a jeho umístění nad číselník a tlačítko pro zavolání tísňové linky nasvědčovalo spíše jeho použití jako součást telefonní budky.

Nyní se ukázalo, že se jedná a tablet, který umožní lidem nejen zavolat si (disponuje i konektorem pro připojení headsetu), ale také se přihlásit do emailu, podívat se na Google mapy, nebo si něco najít, tablet má i funkci webového prohlížeče. Z bezpečnostních důvodů se po jedné minutě neaktivity smažou všechny cookies, tudíž nehrozí že zůstanete přihlášeni.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 19.2.2016 15:02
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:19.2.2016 15:38

nabi

Odpovědět
19.2.2016 15:38
the cake is a lie
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.