RUBY? Pohodový přivýdělek a zkušenosti pro nadšence, který nám pomůže sepsat několik článků o Ruby. Ozvi se nám na redakce (zavináč) itnetwork (tečka) cz.

Zařízení "lámající" zámky do pěti minut

Zpravodajství Hardware Zařízení "lámající" zámky do pěti minut

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Před několika týdny, známý hacker, Samy Kamkar demonstroval na svém webu způsob, jak poměrně snadno prolomit kombinaci číselného zámku, značky Master Lock, v rozmezí méně než osmi pokusů pomocí jednoduchého matematického algoritmu. Ve videu se také zmínil o připravovaném lámači těchto zámků, který plně odhalil, včetně návodu jak si takové zařízení sám postavit doma a také zdrojového kódu s algoritmem, ve čtvrtek 14. května.

Zařízení nese jméno „Combo breaker“ a takový zámek se čtyřicetičíselným číselníkem, který bere kombinaci tří čísel, dokáže otevřít za méně jak pět minut a v případě že už znáte první číslo, tak dokonce do třiceti sekund, což je něco neuvěřitelného vezmeme-li v úvahu, že by nějaký smrtelník zkoušel veškeré variace zámku a na každou měl minutu, zabralo by mu rozluštění hesla něco málo přes 41 dní v kuse). Celé zařízení se skládá z několika krokových motorků, kitu Arduino NANO, rotoru s 3D tisknutým držákem, který se tvarem přizpůsobuje číselníku, a optického senzoru, který snímá hodnoty číselníku, veškeré součástky se podle Kamkara dají sehnat za méně než 100 dolarů (cca 2400 Kč).

zamek combo breaker

Prolomitelný zámek (1), celkový vzhled Combo Breakeru (2)

Společnost Master Lock zatím nijak nereagovala na možnost ohrožení bezpečnosti bezpočtu jejich klientů a Kamkar tento (ne)počin odůvodnil tím, že jeho lámací technika zřejmě nebude žádným velkým překvapením natož nějakou vážnou bezpečnostní krizí, jelikož ze všech druhů zámků, které společnost hodnotí podle bezpečnosti body 1-10, se lámací algoritmus dá aplikovat na zámcích s pouhou trojkou.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura a (1): instructables.com
(2): popularliberty.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 15.5.2015 23:55
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
O.S.DV.F
Člen
Avatar
O.S.DV.F:22.5.2015 19:44

Další způsob využití Arduina. :D

Odpovědět  +1 22.5.2015 19:44
Jo! Zkompilovalo se to!
Avatar
pracansky
Člen
Avatar
pracansky:23.5.2015 0:13

Mě se mnohem víc líbilo tohle jeho video:

https://www.youtube.com/watch?…

Jsem zvědavý co s tím Microsoft udělá protože tu bezpečnost dost podcenil.
Ten zámek je už od pohledu spíš psychologická překážka :) ale vyhrál si s tím pěkně.

 
Odpovědět  +1 23.5.2015 0:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.