C# týden C# týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na C# .NET

3D tisk automobilu do dvou dnů

Zpravodajství Hardware 3D tisk automobilu do dvou dnů

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Vývoj kolem 3D tisku se šíří opravdu impozantní rychlostí a to téměř do všech výrobních odvětví. Důkazem toho je Americká automobilka Local Motors, která uvedla na letošní mezinárodní technologicko-výrobní výstavě (IMTS) v Chicagu (od 8. do 13. září) první 3D tisknuté vozidlo pojmenované Strati. A aby toho nebylo málo, rozhodli se představit samostatnou výrobu přímo ve výstavních halách. Tištěná je pouze stěžejní část auta a tou je karoserie… zbylé díly jako např. kola, tlumiče, světla atd. jsou poté doinstalovány samostatně, což není nijak zvlášť velký problém, jelikož Strati se skládá pouze ze čtyřiceti součástek. To je asi o 19 960 součástek méně, než kolik má součástek auto, které vám stojí před domem.

process Urbee

Proces výroby karoserie (1), Urbee (2)

Strati sice není úplně prvním pokusem o vytvoření vozidla pomocí technologie 3D tisku, toto prvenství si v roce 2010 vysloužil automobil pojmenovaný Urbee, ale má se jednat o první sériově vyráběné auto tohoto druhu. Strati má být volně prodejný veřejnému sektoru do čtyř měsíců, ovšem cena zatím není známá.

Zdroje obrázků využitých v článku:
miniatura:http://www.imts.com/show/etc.html
(1): extremetech.com
(2): fastcompany.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 14.9.2014 20:44
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!