První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

První 3D tisknuté šaty

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.
3D šaty 3Doodler

3D krajkové šaty, pero 3Doodler

Hongkongskou módou inspirovaná firma Shigo jako první na světě předvádí na výstavních molech šaty téměř celé vytvořené pomocí 3D tisku. K tisku využívá 3Doodler, pero využívající FDM (Fused Deposition Modeling) technologie.

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Výrobní kostru tvoří papírové šablony nastříhané ve tvaru lidského těla, což má zapříčinit co nejpohodlnější nošení šatů. Na kostru jsou postupně nanášeny dva krajkové vzory, dle návrhářského studia mají být barvy “ocelově modré” a “diamanty&perly”. První, hlavní vzor, má napodobovat mořské ulity a druhý vzor, tvořící boční lemy, je tisknut ve tvaru šnečích ulit. Z takto natisknutých a vytvrzených šatů je sundána papírová kostra a šaty jsou opatřeny upínacími skobami na bocích. Ještě není známa cena, ale je zcela jasné, že takovýto druh oblečení, díky jeho tuhosti a také skutečnosti, že se šaty oblékají jako středověké brnění, asi nebude pro každodenní nošení. Celkový návrh a výroba trvala tři měsíce.

Zdroje obrázků užitých ve článku:
miniatura a (1): http://3dprint.com/…ss-3doodler/
(2):http://www.jebiga.com/…-3d-doodler/


 

 

Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
W4rlock
Člen
Avatar
W4rlock:7.10.2014 10:19

Za pár let bude 3D tiskárná náš hlavní zdroj všeho...např. vytisknout PC :D

 
Odpovědět
7.10.2014 10:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.