Black friday Black friday
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací
Pouze tento týden slevy až 80 % na programování v Javě

Apple se rozhodl přejít na spotřebu „čisté“ energie

Zpravodajství Hardware Apple se rozhodl přejít na spotřebu „čisté“ energie

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Společnost Apple se rozhodla pro radikální změnu. Ta se ale netýká vedení ani designu uznávané značky, nýbrž totálního přechodu na „čistou“ energii z obnovitelných zdrojů. Výkonný ředitel společnosti Tim Cook učinil v úterý na San Franciské Goldman Sachs technology konferenci prohlášení, ve kterém zazněla spolupráce s americkou společností First Solar, která je jak již název napovídá výrobcem solárních panelů. Mimo garance výroby zelené energie také zaručuje až 95% recyklovatelnost vysloužilých solárních panelů. Tuto spolupráci doslova označil jako jejich „Největší, nejvýznamnější a nejambicióznější (ohledně obnovitelné energie) projekt, kterého je součástí “.

north carolina

Na zelenou energii již jede například Icloud v severní kalifornii

First Solar vystaví v rámci projektu solární farmu o rozloze 1300 akrů (5,26 Km2) v okresu Monterey v Kalifornii. Po vybudování by celá farma měla být schopná vyprodukovat tolik energie, že by se jí dalo zásobovat kampus Applu v Sillicon Valley, veškeré kanceláře, data centra a prodejny Applu v celé Kalifornii. Pro srovnání by stejné množství dokázalo zásobovat až 60 000 kalifornských domů. Apple na projekt vyčlenil 848 milionu amerických dolarů (téměř 21 miliard Kč) a jako resumé bude po následujících 25 let zásobován solární energií. V konečném součtu se jedná o nějakých 130 megawattů čisté energie. Tomuto počinu předcházel podobný, ovšem ne tak rozsáhlý projekt, který by měl zas pro změnu napájet Arizonská datacentra Applu 70 Megawatty (14 500 domů) čisté energie z místních solárních farem. Podle společnosti First Solar je tento projekt ukázkovým příkladem komerční spotřeby čisté energie, kterou by se mělo řídit více firem a společností.

zdroje obrázků použitých ve článku:
miniatura: ecogreenglobe.com
(1): v3.co.uk


 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 13.2.2015 11:07
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!