Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Nemocnice v San Francisku získává moderní vybavení

San Franciská nemocnice UCSF Medical Center v Mission Bay získala unikátní flotilu autonomních robotů, kteří mají za úkol nikoliv nahradit, ale ulehčit práci všech zaměstnanců nemocnice. Nemocnice bude uvedena do provozu 1. února v čele s 25 autonomními roboty. Roboti budou operovat na rozloze 800 000 čtverečných stop (74 322 čtverečných metrů – téměř tři fotbalová hřiště) a budou zajišťovat včasnou dodávku zásob, různých vzorků, léčiv a jídla mezi laboratořemi, sklady, lékárnou a také kuchyní.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Roboti vnímají své prostředí pomocí 30 infračervených a sonarových senzorů, jedním laserem a také kamerkou. Mají v programu plán celé budovy a navíc spolu dokáží komunikovat pomocí místní bezdrátové sítě a tak si vzájemně vyměňovat informace o překážkách. Vždy se tedy dokáží rozhodnout k nejbližší a nejrychlejší cestě ke svému stanovišti. Pokud je překážkou živý objekt, dokáží slušně požádat o uhnutí stranou a to hned pomocí 70 anglických frází v různých akcentech a hlasech (např. hlas Australana nebo Angličanky), v případě potřeby také zvládají španělštinu. Žádnou překážkou nejsou ani zavřené dveře nebo výtah, které dokáží obsluhovat napojením na místní síť.

Převážené zásilky, které by neměly přesahovat 1000 liber (necelých 500 Kg) jsou chráněny buďto heslem nebo skenováním prstů. Převážení zásilek je poté rozděleno do dvou „módů“. Plánovaného, který má každý robot přednastavený zvlášť a je vykonáván v pravidelných intervalech (jakmile je dokončen, robot se vrací zpět do své stanice) a Na požádání, který vykoná nejbližší volný robot. Pro přehlednost budou roboti pojmenováni a přemalováni (jednou z možností má být i vzhled Disneyovského robota Wall-E nebo robůtka EVE).

Zdroje obrázků:
miniatura: cnet.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 20.1.2015 14:57
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:20.1.2015 14:58

Hezké. Něco podobného mají na Bulovce, na zemi jsou nakreslené čáry a jezdí tam vozíčky, které se orientují podle odrazu světla. Umí jezdit i výtahem. Proti tomuhle to nic není, ale když se člověk zamyslí nad tím, jak je to staré, tak je to dost dobré :D

Odpovědět
20.1.2015 14:58
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.