Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
BF extended 2022

Eero wifi síť, která nikdy nespadne

Eero - tento pojem pravděpodobně nikomu z vás nebude vůbec povědomý. Někdo zde možná bude označovat Eero programovacím jazykem (pokus o vytvoření jakéhosi Pythonu-podobnému „dialektu“ pro objektově orientované Cčko, se snahou zvýšit produktivitu programátora a snížit nečitelnost kódu), ale to určitě není téma budoucnosti. Dnes mám na mysli poněkud nestandardní WiFi router, který si nese své jméno Eero na počest Finskoamerického designéra Eera Saairena.

Eero je dílem stejnojmenné San Franciské startupové skupiny, která přináší vizi systému WiFi sítí. Nikdy se vám již nestane, že doma narazíte na WiFi-prostý kout vašeho příbytku. Toho chtějí docílit vhodným rozmístěním krabiček (s rozmisťováním může napomoci mobilní aplikace) kombinujících WiFi router a repeater.

eero

zdroj: www.eero.com

Nejedná se sice o nijak převratnou novinku, ale zároveň je garantováno propojení neomezeného počtu routerů s automaticky aktualizovaným firmwarem, který má být na rozdíl od konkurence naprosto soběstačný (tzn. např. automatické řešení „zamrzání“ sítě). V důsledku si tak můžete vytvořit "síť WiFi sítí" a tím tak pokrýt celý váš dům bez ohledu na to jak je velký.

Samotná krabička byla navržena pro co největší kompaktnost, proto nebude podivem, že pro LAN propojení poskytne pouze jeden port, ale s rozměry 12x12x2cm se není čemu divit. Uvnitř zařízení tiká dvoujádrový procesor o taktu 1GHz, navíc je k dispozici 512 MB operační paměti a 1GB flash paměti, duální antény s podporou 2.4 GHz a 5GHz frekvenčního pásma se standardem 802.11a/b/g/n/ac.

K dispozici máme i možnost konfigurace routeru přes mobilní telefon a to propojením skrze Bluetooth 4.0. Na oficiálních stránkach (zde) si lze předobjednat jeden router za 125 dolarů (3000Kč), nebo kombo tří za 299 dolarů (7300Kč), cena postupem času půjde ještě nahoru(!). Navíc pomocí chytré aplikace můžete jak měnit nastavení routeru, tak sledovat jeho stav, popřípadě sdílet připojovací údaje aniž by je „pozvaný“ uživatel musel zadávat.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 5.2.2015 12:30
Avatar
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!