IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Vyroben věrný robotický papoušek

Technologie 3d tisku nám zas ukázala, že ve spojení s robotikou dokáže přímo divy… Jeden nadšenec, Brian Matthews, vytvořil robotického papouška, který svým dokonalým chováním napodobujícím jeho kolegy z okolní fauny, opravdu udivuje celé okolí.

Na začátku bylo spousta strávených hodin sledováním youtube videí o papoušcích a jejich chování ve volné přírodě, studování anatomie z fotografií a z toho všeho vznikla zevrubná kostra. Tu nakonec vyměnil za již vytvořený model, který je volně ke stažení na webu: odkaz Avšak ani tento model ho příliš neuspokojoval, tak celou svou práci znovu hodil do koše a začal úplně od začátku. Finální model je tedy jeho vlastnoruční návrh vytvořený z fotografií importovaných do grafického rozhraní Google Sketchup.

Celkový tisk šel podle Briana docel rychle, i když některé součástky vyžadovaly několik úprav a předělání. Například křídla, která jsou dlouhá 8“ (cca 20 cm) byla tisknuta v tiskárně Afinia, která má komoru o velikosti 5x5x5 palců (13x13x13 centimetrů), což se neobešlo bez spousty korekcí. Tuto celou konstrukci pohání micro-kontroler Arduino Mega (skript simulující chování papouška si Brian napsal sám), sedm Servo motorků HS65HB a dva motorky typu HS-5685 (více na ServoCity.com), 6 Voltová baterie a infračervený senzor od Adafruit. Také se můžete na Brienovy další výtvory na jeho stránkách www.flappinSprocket.com

kostra - Zprávy ze světa hardwaru navrh - Zprávy ze světa hardwaru

Vytisknutá kostra papouška (2), návrh papouška v google sketchup (3)

Schéma robotického papouška - Zprávy ze světa hardwaru

Schema celé kostry papouška

Zdroje obrázků použitých v článku:

  • miniatura: calcinable3.rssin­g.com
  • (1 - 3): 3dprint.com

 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 3.11.2014 21:09
Avatar
Aktivity