Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Jaké to je slyšet Wi-fi?

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Britský vědecký žurnalista Frank Swain pomocí svých upravených naslouchacích zařízení dokáže doslova slyšet provoz okolních Wi-fi routerů. Svůj sluch začal ztrácet ve svých dvaceti letech, jediným řešením bylo nasazení tzv. naslouchátek. Své první dostal pře dvěma lety a od té doby s nimi stále experimentoval a pokoušel se své hranice posunout za hranice možností běžných lidí, což se mu minulý týden podařilo a tím se stal prvním člověkem na světě, co slyší Wi-Fi signál.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Na vývoji se Frank spolu udílel s hudebníkem Danielem Jonesem, celé zařízení, které pojmenovali Phantom Terrains, se skládá z upravených digitálních naslouchátek, iPhonu, který slouží jako přijímací stanice a zároveň tuner signálu, který se zas stará o převod elektromagnetického signálu na slyšitelný zvuk. Tuner také převádí základní informace o routeru jako je SSID(jméno) routeru, jeho vzdálenost, sílu a nasměrování signálu a také jaký šifrovací režim router používá. Tyto informace jsou pak převáděny do více vrstvého zvuku… slabší signál vzdálených routerů zní jako praskání Geigerova čítače (zařízení měřící radioaktivitu) a bližší routery vysílající svou identifikaci zní jako melodické pípání ve smyčce. Záznamy z testování zařízení si můžete poslechnout zde: https://soundcloud.com/…rrains-audio

Audiozáznam z Wifi modemů

Záznam byl pořízen v Camberwell Green area v Jižním Londýně. Zajímavé je, že naslouchátka dokážou najednou přehrávat jak běžný zvuk, tak i zvuk Wi-fi. A i když nám tím Frank ukazuje, jak v budoucnu může technologie prakticky schopnosti lidí vylepšovat, nastává jedna otázka a to jak dlouho vydrží naslouchat tomuto elektromagnetickým vlněním přeplněnému světu.

miniatura z sciencealert.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Theodor Johnson:22.11.2014 10:57

Myslím, že by se měl spíše zaměřit na neslyšitelné zvuky (infrazvuk, ultrazvuk) než na signál, slyšet wi-fi je naprosto 'useless'.

Odpovědět  +2 22.11.2014 10:57
Mo8ilε 15 Ѐλđ
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.