Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Nové kreditní karty skenují vaše prsty

Mastercard společně se společností Zwipe vytvořili světově první kartu, která kombinuje jak technologii bezkontaktní platby, tak technologie biometrické autentizace (metoda využívající biologických jedinečností člověka). Prvního testování mezi širším polem uživatelů se zhostila norská společnost Sparebanken DIN.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Z bezpečnostních důvodů se otisky prstů ukládají do paměti uživatelovy karty, namísto nějaké centrální databáze. To znamená, že při tvorbě každé nové, ztracené nebo poškozené karty, bude zapotřebí nanovo provést naskenování vašeho prstu. Biometrická autentizace plně nahrazuje zadávání pin kódů, a se zahrnutou technologií NFC (Near Field Comunication) tak dává vlastníkovi karty prakticky úplnou svobodu v utrácení vlastních peněz. Zpětná vazba uživatelů byla více než uspokojivá jak ze strany vlastníků tak také i ze stran prodejců účastnících se na testování. To vedlo k tomu, že by se měly karty do běžného oběhu dostat během následujícího roku.

Nová karta se bude od té testovací lišit pouze v tom, že nebude opatřena baterií, potřebnou energii bude získávat ze skenovacích terminálů. Bude stejného formátu jako běžné platební karty a tudíž bude podporovat všechny platební terminály. A ano, téměř identickou technologii má i Apple, který vlastně tuto myšlenku ověřování totožnosti pomocí otisků prstů uvedl/uvede do praxe jako první a to 20. října pomocí služby Apple pay. A jako taková perlička před kontrolou otisků prstů se testovala i možnost kontroly otisku dlaně nebo rohovky.

paycard applepay

Předpokládaná podoba nové platební karty (1), Služba Apple pay (2)

Zdroje obrázku použitých ve článku:
miniatura a (1): mashable.com
(2): macrumors.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 21.10.2014 11:03
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (1)

Avatar
Gabriel Mastný
Redaktor
Avatar
Gabriel Mastný:21.10.2014 14:42

Tak právě s tímhle bych uplně nesouhlasil... právě proto se otisk prstu ukládá přímo do paměti karty. Takže jediné co si můžou ověřit na rozdíl od současných karet je, že jsi tu kartu použil opravdu ty. A vzhledem k tomu že už v jakékoliv prodejně jsou nainstalované kamery, tak to není opravdu žádný rozdíl.

Odpovědět
21.10.2014 14:42
Where there's will, there's way.
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:21.10.2014 14:55

Tak mi řekni, jestli po tobě v bance při zakládání účtu chtěli průkaz totožnosti? Asi ano.

Odpovědět
21.10.2014 14:55
the cake is a lie
Avatar
Tomáš Bitter
Redaktor
Avatar
Tomáš Bitter:21.10.2014 16:56

Tak přesně tento nápad jsem dostal před deseti lety ...

 
Odpovědět
21.10.2014 16:56
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Pavel Mareš:21.10.2014 18:28

Opět budu buzerovat: Kde si vzal námět na článek? Je fajn, že zdroje obrázků máš, ale když už o tom někdo informuje a řekne ti to, tak bych uvedl zdroj taky. (Pokud to víš sám z ofiko stránek, které pravidelně sleduješ kvůli informacím, tak ok.)

Odpovědět
21.10.2014 18:28
Však ono půjde ...
Avatar
Gabriel Mastný
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
Gabriel Mastný:21.10.2014 20:52

No řekl bych že odkuď kdo čerpá je každého redaktora pracovní tajemství a pokuď čtenáře dané téma zajímá tak si určitě bude schopen informace bez problému "vygůglit". Ale pokuď tě to učiní šťastným tak tu máš link na web ze kterého jsem převážně čerpal... http://www.forbes.com/…redit-cards/

Odpovědět
21.10.2014 20:52
Where there's will, there's way.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Gabriel Mastný
Pavel Mareš:21.10.2014 21:40

O to vůbec nejde, já píšu pro portál poměrně větší než je Itnetwork a za tu dobu jsem se naučil pár věcí. Mezi ně patří i slušnost odměnit autora článku odkud čerpám. Nejde o to, že bych si to neuměl vygooglit, s tím problém nemám, jsem schopen dohledat velké množství informací pomalu jen třeba z jména (křestního) osoby a odkud jí znám (pouze příklad). Ale pokud nějaký redaktor si dal tu práci s tím sledovat třeba web NVidie a podávat články o novinkách, je slušnost (pro mě a mé kolegy už i povinnost - už je to automatické, takže cajk) udávat odkud jsme čerpali. Je to takové zadostiučinění pro autora původního článku. Ok, sice toto jsou jen rychlé zprávičky, ale stejně by bylo dobré kdyby se to zde psalo. A když to vezmeš všeobecně (znám z praxe), když od tebe "konkurence" opisuje, taky nemáš rád když neuvede zdroj. Představ si, že napíšeš fakt pěkný referát (pouze příklad) a já ho použiji ale v je mi fuk, že sem to okopíroval a autor z toho nemá vůbec nic. Přesně také případy nechce žádný vývojář či všeobecně autor čehokoliv zažít.

Odpovědět
21.10.2014 21:40
Však ono půjde ...
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
David Čápka:22.10.2014 10:13

Ještě jsem neviděl, aby např. reportér v TV Nova říkal jak něco zjistili, ve zpravodajství tyto zdroje běžně neuvádí a je právě know-how novináře kde na svou zprávu přišel. Mohu se zeptat pro jaký portál píšeš? Když se tu začínalo se zpravodajstvím, schválně jsem se díval jak zdroje řeší např. živě a další velké portály a nikdo je neuvádí. Zajímalo by mě tedy na koho konkrétně narážíš.

Odpovědět
22.10.2014 10:13
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:22.10.2014 15:10

trosku blby komentar...
a co si myslis, ze pouzitie klasickej platobnej karty sa neda pouzit na sledovanie osob?
to, aby si chcel sukromie, tak zrus v banke ucet, maj doma hotovost, ktora straca na hodnote a pri vydani novych bankoviek a minci uz to su bezcene kusy papiera a minci, nechod do predajni, lebo aj tam si sledovany, ostan cely cas doma, zastri si okna a budes mat potom ozajstne sukromie :D

 
Odpovědět
22.10.2014 15:10
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:22.10.2014 15:32

nikto ta nenuti sledovat 400 distribucii, ale aj vo svete Linux sa takisto deju nove veci, ale su uplne ignorovane...

 
Odpovědět
22.10.2014 15:32
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Pavel Mareš:22.10.2014 17:45

Píši pro portál Dotekománie - http://dotekomanie.cz/. Je to třeba jeden z hlavních partnerů DevFestu, který proběhne za měsíc. A TV Nova bych jako příklad nebral, pokud to tedy nemyslíš opačně. Jinak radši ukradneš dobrou apku nebo odměníš autora? To je v podstatě to samé, akorát v jiném odvětví.

Odpovědět
22.10.2014 17:45
Však ono půjde ...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 11. Zobrazit vše