Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Nintendo rozšiřuje své pole působnosti

Zpravodajství Hardware Nintendo rozšiřuje své pole působnosti

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.
Satoru Iwata

Satoru Iwata, majitel společnosti Nintendo (1)

Šéf společnosti Nintendo, Satoru Iwata, v dubnu letošního roku otevřeně oznámil, že rozšíří svoji působnost mimo herní scénu. A nyní se pomalu začíná rýsovat zařízení, na kterém Nintendo pracuje. Zařízení ještě nemá ani jméno, ale už jsou známy některé z jeho základních funkcí: měření úrovně únavy nebo mapování spánku.

Na zařízení společně spolupracuje nově zřízená divize Nintenda, zabývající se zdravotní péčí s Kalifornskou korporací ResMed, která se zabývá vývojem léčiv pro poruchu spánku. Zařízení asi o velikosti ovladače bude umístěné nejlépe na vašem nočním stolku a ke sledování vašeho spánku bude využívat sady mikrovlnných senzorů s cílem navyknout uživatele k zdravějším spánkovým návykům. Iwata prohlásil v průběhu konání konference Nintenda, že chce využít jejich letité zkušenosti v oblasti herního průmyslu a to spojit s analýzou spánku a únavy a tím vytvořit něco zábavného. Toto zařízení se chystá uvést na trh někdy v březnu roku 2016, ale zatím se vyhýbal uvedení jakékoliv ceny a konkrétních funkcí zařízení. Tímto také potvrdil, že divize Nintenda, zabývající se zdravotní péčí, se bude orientovat výhradně na non-wearable zařízení monitorující lidské zdraví.

Zdroje obrázků využitých v článku:

  • miniatura: nintendolinked.com
  • (1): kotaku.co.uk

 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 1.11.2014 17:57
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!