Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Microsoft přichází s periferií, která oživí místnost

Někdy na jaře roku 2013 Microsoft zveřejnil koncept pojmenovaný „IllumiRoom“. V zásadě se jednalo o dvě periferie v jedné, první obdoba kinektu měla zjistit architekturu a barevnost snímaného prostředí a pak pomocí projektoru obraz rozšířit za hranice vašeho monitoru či televize. Cílem nebylo vytvořit virtuální realitu jako je tomu třeba u headsetu Oculus Rift, ale ponořit hráče do hry svým vlastním způsobem, aniž by musel na sobě nosit cokoliv, co by ho mohlo jakkoliv omezovat. To tehdy vzbudilo spíše zklamání a obavy nad tím, že by to naopak u tehdy ještě očekávaného XBOX 720 (XBOX One) mohlo dost ublížit prodeji nového XBOXu. Koncept se proto nesetkal s přílišným zájmem a tak nějak se vypařil do pozadí ostatních novinek.

peripherals room

Složení nového RoomAlive (1), Rozmístění jednotlivých projektorů (2)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní Microsoft přichází s předělanou verzí IllumoRoom pojmenovanou RoomAlive. Je to stále jen koncept, ale s daleko odladěnější a pokročilejší technologií (a určitě příjemnějším jménem :) ), než tomu bylo u předchůdce. RoomAlive se skládá také z projektoru a Kinektu, který je ovšem ještě vybaven i infračervenou kamerou (procam), která dokáže skenovat hierarchii prostoru a tak daleko lépe porozumět rozložení místnosti. Plus vynásobte všechna tato zařízení šesti a máte plně pokrytou celou místnost a s instalací si také nemusíte nijak zatěžovat hlavu, jelikož se Kinekty se díky infračerveným kamerám zkalibrují samy. Jedná se stále jen o koncept a ještě dlouho tomu nejspíše tak bude, ale už teď je z videa patrné, že se jedná o opravdu funkční záležitost.

Zdroje obrázků použitých ve článku:
miniatura:masha­ble.com
(1): crazyengineeres.com
(2): extremetech.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 9.10.2014 16:26
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
youtubak777
Člen
Avatar
youtubak777:9.10.2014 23:12

Vypadá to zajímavě, ale bude do dosti drahé když je tam tolik projektorů :)

 
Odpovědět
9.10.2014 23:12
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.