Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Vývojáři weareables představují nové Smart T-shirt

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Vývojáři wearables denně přicházejí s nápady jak své výrobky udělat uživatelsky přijatelnějšími, prostorově nenáročnými a při tom s co nejdelší výdrží. Vyjímkou není ani kanadská start-upová skupina Hexoskin, která na trh příchází s opravdu netradiční vymožeností a to "chytrým tričkem" na jehož vývoji se spoluúčastnila i americká NASA a kanadská vesmírná agentura.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hexaskin je vyroben z voděodolné průdušné italské takniny a díky svým skvělým vlastnostem tak dobře reguluje teplotu a vlhkost z potu. Celá tkanina je doslova prošpikována různými senzory a elektrodami, které měří srdečný tep, počet spálených kalorií, frekvenci dechu, maximální spotřebu kyslíku, má zabudovaný i krokoměr a mnoho dalšího… v noci pak může měřit i kvalitu vašeho spánku nebo v jakých polohách spíte. Veškerá zaznamenaná data se přes Bluetooth přenášejí do zařízení, které je umístěno ve vnitřní kapsičce. Následně se zařízení synchronizuje v reálném čase (je-li připojení k internetu) s aplikací ve vašem iOS nebo Android zařízení. V aplikaci se poté můžete porovnávat s předešlými výsledky nebo s ostatními atlety. Výsledky můžete sdílet na sociálních sítích. Díky otevřenému API se počítá, že v budoucnu budete moci sdílet výsledky i s dalšími aplikacemi třetích stran

Hexaskin je dostupný pro muže v šesti velikostech a v pěti pro ženy. Zařízení o hmotnosti zhruba 40 gramů má výdrž od 14 do 150 hodin (a to není překlep :) ). Celkový set, tedy triko, Bluetooth zařízení a aplikace, vás přijde na 399 dolarů (něco přes 8 850 Kč) a samotné triko pak na 169 dolarů (3 754 Kč). Hexaskin je prodejný zatím pouze v USA.

Hexaskin screen Hexaskin screen Hexaskin screen Hexaskin screen screen

Ukázka některých funkcí aplikace (1 - 5)

Hexaskin device Hexaskin tshirt

Vzhled Bluetooth zařízení (6), celková podoba Hexaskin trika (7)

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: jugly.cn
(1 - 6): digitaltrends.com
(7): pinterest.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Patrik Smělý
Tým ITnetwork
Avatar
Patrik Smělý:11.11.2014 16:38

Hm zajímavé ;) hezký článek.

 
Odpovědět  +1 11.11.2014 16:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.