September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Vývojáři weareables představují nové Smart T-shirt

Vývojáři wearables denně přicházejí s nápady jak své výrobky udělat uživatelsky přijatelnějšími, prostorově nenáročnými a při tom s co nejdelší výdrží. Vyjímkou není ani kanadská start-upová skupina Hexoskin, která na trh příchází s opravdu netradiční vymožeností a to "chytrým tričkem" na jehož vývoji se spoluúčastnila i americká NASA a kanadská vesmírná agentura.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hexaskin je vyroben z voděodolné průdušné italské takniny a díky svým skvělým vlastnostem tak dobře reguluje teplotu a vlhkost z potu. Celá tkanina je doslova prošpikována různými senzory a elektrodami, které měří srdečný tep, počet spálených kalorií, frekvenci dechu, maximální spotřebu kyslíku, má zabudovaný i krokoměr a mnoho dalšího… v noci pak může měřit i kvalitu vašeho spánku nebo v jakých polohách spíte. Veškerá zaznamenaná data se přes Bluetooth přenášejí do zařízení, které je umístěno ve vnitřní kapsičce. Následně se zařízení synchronizuje v reálném čase (je-li připojení k internetu) s aplikací ve vašem iOS nebo Android zařízení. V aplikaci se poté můžete porovnávat s předešlými výsledky nebo s ostatními atlety. Výsledky můžete sdílet na sociálních sítích. Díky otevřenému API se počítá, že v budoucnu budete moci sdílet výsledky i s dalšími aplikacemi třetích stran

Hexaskin je dostupný pro muže v šesti velikostech a v pěti pro ženy. Zařízení o hmotnosti zhruba 40 gramů má výdrž od 14 do 150 hodin (a to není překlep :) ). Celkový set, tedy triko, Bluetooth zařízení a aplikace, vás přijde na 399 dolarů (něco přes 8 850 Kč) a samotné triko pak na 169 dolarů (3 754 Kč). Hexaskin je prodejný zatím pouze v USA.

Hexaskin screen Hexaskin screen Hexaskin screen Hexaskin screen screen

Ukázka některých funkcí aplikace (1 - 5)

Hexaskin device Hexaskin tshirt

Vzhled Bluetooth zařízení (6), celková podoba Hexaskin trika (7)

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: jugly.cn
(1 - 6): digitaltrends.com
(7): pinterest.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 11.11.2014 15:53
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Patrik Smělý
Redaktor
Avatar
Patrik Smělý:11.11.2014 16:38

Hm zajímavé ;) hezký článek.

 
Odpovědět
11.11.2014 16:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.