Naučit se SQL Naučit se SQL
Pouze tento týden až 80% sleva na SQL jazyky
Zamiluj si programování! Až 80 % bodů na prémiový obsah zdarma. Více informací

3D tablety přijdou na trh příští rok

Zpravodajství Mobilní zařízení 3D tablety přijdou na trh příští rok

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Na začátku letošního roku Google představil Project Tango, snahu o vyvinutí přístroje, který vnímá 3D prostor. Projekt započal v Google's Advanced Technology and Projects goup (ATAP). Dnes na něm spolupracuje nemalé množství mezinárodních společností, jako Bosch, Bsquare, ETH Zurich a mnoho dalších.

Foto: breakingdecep­tion.com

Prototypem je zařízení podobné chytrým telefonům, které zachycuje svůj pohyb a vytváří trojrozměrný model svého prostředí. V březnu bylo rozdáno 200 vývojářských prototypů. V červnu vývojáři aplikací obdrží 4000 kusů. Pokud jste ambiciózní vývojář, zažádat o prototyp můžete zde. Prototyp disponuje displayem o 7 palcové úhlopříčce, procesorem NVIDIA Tegra K1, 4GB operační paměti, 128GB volného místa, WiFi a BTLE (Bluetooth low energy).

Přístroj s těmito schopnostmi má samozřejmě nespočetné množství navigačních využití. Neznámým prostředím dokáže provést zrakově postiženého, zmapuje váš dům a umožní vám zjistit, jak by vypadal váš obývák po rekonstrukci nebo vás provede obchodním domem, takže nestrávíte 3 hodiny hledáním prášku do pečiva.


 

 

Zprávu pro vás napsal Jan Stejskal 27.6.2014 21:01
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Libor Šimo (libcosenior):29.6.2014 10:30

Dávam ti ďalšie i++ za veľmi zaujímavú informáciu. :)

Odpovědět 29.6.2014 10:30
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.