Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Acer využije Continuum - smartphone místo počítače

Spolu s novými Windows 10 představil Microsoft mimo jiné také službu Continuum. Ta umožní využívat chytrý telefon (nebo tablet) s operačním systémem Windows 10 Mobile jako plnohodnotný stolní počítač. Pomocí dokovací stanice Microsoft Display Dock, která slouží zároveň jako rozbočovač portů, připojíte k telefonu monitor (případně i klávesnici, myš, či jiné periferie) a můžete začít pracovat. Díky tomu, že Windows 10 se od Mobile verze příliš neliší, budete moct pracovat stejně, jako na klasickém desktopu (včetně multitaskingu). Navíc můžete pracovat zároveň na telefonu a monitoru (nezávisle na sobě), nebo využít telefon jako touchpad. Jediná nevýhoda spočívá snad jen v ceně – ta je stanovena přibližně na 3000 Kč.

Windows Continuum
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(Windows Continuum, zdroj: KnowYourMobile)

Jako první se této funkce rozhodl využít Acer, který v září na veletrhu IFA představil smartphone Acer Jade Primo. Ten běží na Windows 10 Mobile a posunuje Continuum ještě výš. Pomocí technologie Miracast umožní Continuum provozovat i bezdrátově. Pokud však preferujete klasické kabelové připojení, dostanete k telefonu zdarma i dokovací stanici. Včera navíc Acer oznámil, že v balení bude obsažena kromě dokovací stanice také myš a klávesnice. Cena, ani datum uvedení telefonu na trh však zatím není známa.

Acer Jade Primo

(Jade Primo ships with keyboard, mouse and docking station to really use it as a PC phone right from day 1, zdroj: Twitter)

„Jade Primo bude v balení obsahovat klávesnici, myš a dokovací stanici, aby mohl být použit jako počítač už v den zakoupení“


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 13.10.2015 19:07
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!