Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

BlackBerry končí s výrobou mobilů

Americký výrobce BlackBerry včera, ve středu 28. září 2016, oznámila konec výroby vlastního hardwaru a stává se tak ryze softwarovou a bezpečnostní společností. To však neznamená, že zmizí smartphony BlackBerry, jejich výroba bude pouze přemístěna do továren třetí strany, jako tomu bylo třeba v případě modelu DTEK 50.

Logo BlackBerry
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Není to moc překvapující zpráva vzhledem k tomu, že ve druhém kvartálu tohoto roku společnost se svými asi 400 000 prodanými smartphony zaujala jen 0,1 % trhu mobilních telefonů. Dalším faktem, který tomu nasvědčoval je, že poslední interně vyráběný mobilní telefon byl model Priv, který byl prvním telefonem s androidem této značky.

CEO BlackBerry John Chen řekl, že by museli prodat alespoň 5 milionů telefonů ročně, aby se dokázala udržet na trhu spotřební elekroniky. Tento cíl však se svými cirka 3 miliony prodaných telefonů za rok ani zdaleka nesplňuje. Z tohoto důvodu se tedy BlackBerry již před rokem začalo transformovat na softwarovou společnost. Včerejší oznámení tedy bylo prakticky pouze formalitou.

Finanční výsledky druhého kvartálu roku 2016 od BlackBerry ukazují možnou budoucnost ve výrobkách jako BlackBerry Radar (koncové sledování majetku pro internet věcí) a BlackBerry Hub+ (balík určený k pomoci se zvýšením produktivity). John Chen následně poznamenal, že společnost je na dosah od zvýšení výdělků softwarové divize o 30 procent, avšak výsledky mluví za vše a BlackBerry je pro tento rok stále ve ztrátě asi 50 milionů dolarů.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 29.9.2016 17:33
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!